Trabzon sokakları “Roman Kahramanları” ile şenlendi

Trabzon Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri, 21 Aralık Dünya Roman Kahramanları haftası nedeni ile kitap kahramanlarına büründü.

Milli Eğitim Bakanlığı desteği, Roman Kahramanları dergisi ve Maltepe Üniversitesi işbirliğiyle Roman Kahramanları Festivali Türkiye genelinde, 17-21 Aralık tarihlerinde düzenleniyor. Bu kapsamda Trabzon Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri kitap karakterlerini canlandırdı. Trabzon meydanında bir yürüyüş gerçekleştirdi. 90 farklı roman karakterine bürünen öğrenciler, düzenledikleri etkinliği Trabzon Edebiyat Müzesi’nde sonlandırdılar.

“Amacımız roman kahramanlarıyla halkımızı kaynaştırmak”

Etkinlikle ilgili açıklamalarda bulunan Sosyal Bilimler Lisesi Müdürü Zekeriya Abanozoğlu, “21 Aralık tarihi Dünya Roman Kahramanları Günü olarak kutlanmaktadır. Bütün dünyada kutlanıyor ancak ülkemizde yeni yeni kutlanmaya başladı. Türkiye’de 4 tane Sosyal Bilimler Lisesi buna öncülük yapmaktadır. Amacımız roman kahramanlarıyla halkımızı kaynaştırmak, farkındalık oluşturmak ve okumaya özendirmek” dedi.

“Farklı bir çalışma gerçekleştirdik”

Abanozoğlu, “Farklı bir çalışma gerçekleştirdik. İnşallah ülkemizde de yaygınlaşır. Bu hafta münasebetiyle panel yaptık, öğrencilerimizin sunduğu Benim Roman Kahramanım panelini düzenledik, yine öğrencilerimizin çizdiği Benim Roman Kahramanım sergisini yaptık.” ifadelerini kullandı.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin