Samsunlu Genç Kadınlar için Siyaset Okulları Programı

Ka.der Hollanda Büyükelçiliği desteğiyle genç kadınlar için siyaset okulları düzenleniyor.

Projenin amacı tüm çeşitliliğiyle genç kadınların siyasetin öznesi haline getirmek olarak belirtiliyor. Çağrı metninde “Kadınları özgün siyaset yapma ve ifade etme biçimleriyle potansiyellerini Türkiye’nin siyasi arenasında görmek istiyoruz!” deniyor. 

Siyaset Okulu, geleneksel siyaset yöntemlerinin yanı sıra alternatif siyaset yapma kanallarını ve yöntemlerini bir araya getirmeyi hedefliyor. Siyaset Okulu’nda bu konular teorik aktarım, grup çalışmaları, atölyeler ve deneyim aktarımlarından oluşan bir program dahilinde katılımcılarla birlikte ele alınacak.

Atölyelerde siyasette beden dili ve imaj yönetiminden, yeni medya kullanımına, etkili iletişim tekniklerinden ve kamuya hitabete kadar çeşitli konular yer alıyor. Bunun yanı sıra Siyaset Okulu’nda toplumsal cinsiyet eşitliği, kadınların yerel ve ulusal düzeyde siyasete katılımının konuşulacağı paneller gerçekleşecek.

Hollanda Büyükelçiliği tarafından desteklenen Siyaset Okulu Programı 2017 / 2018 yılı boyunca devam edecektir.

Siyaset Okulu’na başvuru yapmak için başvuru formunu doldurmanız yeterlidir. Başvuru Samsun ve çevre illerine açıktır. Son Başvuru Tarihi: 4 Aralık 2017 olarak belirtilmiştir.

Başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin