Kurtarılan dağcının durumu ciddiyetini koruyor

Denizli’de tırmandıkları dağda düşüp yaralanan ve ardından kurtarılan İran uyruklu 2 dağcıdan birisinin beyin kanaması geçirdiği ve durumunun ciddiyetini koruduğu bildirildi. 

Pamukkale ilçesi Zeytinköy Mahallesi’nde geçtiğimiz hafta sonu meydana gelen olayda, amatör dağcılık yaptıkları öne sürülen İran uyruklu Mohsen Jamali (27) ve Ramin Sasari (30), Çamlık diye adlandırılan ormanlık alandan Bağbaşı Dağı’na tırmanmıştı. Dağda düşerek yaralanan şahıslar mahsur kalmıştı. AFAD ekipleri sirenler çalarak yaralıların yerlerini tespit etmeye çalışmış ardından şahısların ateş yakması ile ekipler amatör dağcılara ulaşmıştı. Yaklaşık 70 arama kurtarma görevlisinin katıldığı çalışmalarda, yaralılar 8 buçuk saat süren çalışma sonucu kurtarılmıştı.

Durumu ciddiyetini koruyor

Kurtarıldıktan sonra sağlık ekiplerince Denizli Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınan yaralılardan Jamali’nin, bacaklarında kırıklar olduğu ve beyin kanaması geçirdiği öğrenildi. Jamali’nin hastanenin yoğun bakım ünitesinde tedavisinin sürdüğü ve hayati tehlikesinin bulunduğu bildirildi. Yaralılardan Sasari’nin ise hastanede tedavisinin devam ettiği ve durumum iyi olduğu öğrenildi.

Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin