”Rahatsız ediyor” diyerek sokak köpeğini vurdu

Silivri’nin Çeltik Mahallesi’nde bir şahıs, sokak köpeğini tüfekle vurdu. Yaralı köpeğin vücuduna 100’den fazla saçma isabet etti. Ağız ve yüz bölgesinden yaralanan köpek tedavi altına alındı. 

Olay, dün akşam saatlerinde Silivri’nin Çeltik Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, Zafer B. isimli şahıs ”rahatsız ediyor” gerekçesiyle sokak köpeğine tüfekle ateş etti. Ağız ve yüz bölgesinden yaralanan köpek Hayvanları Koruma Kurtarma ve Yaşatma Derneği (HAYKURDER) Başkanı Erman Paçalı ve Silivri Belediyesi Hayvan Barınağı görevlileri tarafından barınağa getirilerek tedavi altına alındı. Yaralı köpeğin vücudunda 100’den fazla saçma olduğu tespit edildi.

Konu ile ilgili olarak Paçalı, “İhbarı aldığımızda bölgeye giderek yaralı köpeğimizi bulduk. Silivri Belediyesi küçük hayvan rehabilitasyon merkezinde tedavisi başlandı. Yapılan muayenede vücudunda 100’den fazla saçma olduğu tespit edildi. Kafa, yüz bölgesinde olanların son 24 saat içinde olduğu, fakat bu hayvanın daha önce de tüfekle vurulduğu ve vücudunun çeşitli yerlerinde yaraları kapanmış olsa da içeride saçmaların bulunduğunu gördük. Bununla ilgili olarak Silivri Jandarma Komutanlığına giderek şahıs hakkında suç duyurusunda bulunduk. Süreç devam ediyor. Köpeğimizin durumu gayet iyi” ifadelerini kullandı.

Köpeğin yaralanmasına sebep olan Zafer B.’nin ise yapılan şikayet üzerine ifadesi alındıktan sonra nöbetçi savcının talimatıyla tüfeğine el konularak serbest bırakıldığı öğrenildi.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin