Drone yarışları başlıyor!

drone yarışları

Tech Drone League drone yarışları liginin 1. Etap yarışı 16-17 Haziran’da 200 bin izleyicinin katılımıyla Forum İstanbul’da başlıyor. 

Formula 1’e rakip olarak gösterilen drone yarışları gün geçtikçe yayılıyor. 2016 yılında kurulan Tech Drone League ve TDL Drone Sporları Kulübü’nün Türkiye Hava Sporları Federasyonu onayı ile organize ettiği 4 etaptan oluşan Tech Drone League 1.Etap Yarışı 16 Haziran’da Forum İstanbul’da başlıyor. İki gün sürecek olan yarışlarda pilotlar, quad droneları, FPV ( First Person View) ve özel radyo kumandaları ile yarışacak.

Belirlenen bir alandan kalkan dronelardaki kamera görüntüsünü gözlüklerinden takip eden pilotlar, pisti en kısa sürede tamamlamak için mücadele edecek. Pilotların gözlüğündeki görüntüler ekranlarda verilerek seyircilerin de izlemesi sağlanacak. Yarışmanın sponsoru Forum İstanbul, 1.’ye 1000 TL,  2. ‘ye 750 TL, 3.’ye 500 TL’lik hediye çeki verecek.

drone yarışlarıTDL, 2018’in 1. Etap yarışında drone pilotlarını ilk kez 200 bin kişilik izleyicinin karşısına çıkarıyor. TDL’nin hazırladığı maker standları, giyilebilir VR deneyimi, drone deneyimleme alanları, kişisel taşıma araçları, RC araçlar, DJ ler, dans gösterileri, sahne şovları, e spor turnuvaları, drone simülatörleri gibi etkinlikler katılımcıları bekliyor.

Dünyaca ünlü profesyonel drone yarış pilotu Vince İrie / Jedeye FPV, 2017’den sonra bir kez daha Tech Drone League yarışları için Türkiye’ye gelecek. Jedeye, aynı zamanda Hollanda’da yayınlanan Voice of Holland yarışma programının finalistlerinden.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin