Yılın ‘en başarılı belediye’ ödülü Edirne Belediyesi’ne

Yılın 'en başarılı belediye' ödülü Edirne Belediyesi’ne

Altın Kentler Platformu’nun düzenlediği şehirciliğin en büyük marka yarışması olan Altın Şehir Ödülleri (Golden City Awards 2017) ödül töreninde Edirne Belediyesi, Yılın En Başarılı İl Belediyesi Ödülünün sahibi oldu. 

Altın Kentler Platformu tarafından düzenlenen Altın Şehir Ödülleri, İstanbul Conrad Hilton Oteli’nde gerçekleştirildi. Ödül törenine Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan adına Başkan Yardımcısını Selçuk Çakır katıldı.

Geleceğin marka şehirlerini bugünden öngören, dizayn eden ve kenti yönetenlerin başarılı projelerinin ve hizmetlerinin  yarıştığı en kapsamlı ve profesyonel marka yarışması olan Altın Şehir Ödülleri 2017’de, Edirne Belediyesi, Yılın En Başarılı İl Belediyesi Ödülü’ne layık görüldü.

Ödülü almak için sahneye çıkan Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Selçuk Çakır, sözlerine Mimar Sinan’ın “Dünya durdukça, eserlerimi gören aklıselim sahiplerinin, çabamın ciddiyetini göz önünde bulundurarak bana insaf ile bakacaklarını ve beni hayırlı dualarla anacaklarını umarım, inşallah” sözleriyle başladı.

Koca Sinan’ın muhteşem yapısı olan Selimiye Camii’nin Edirne’de yer aldığını ifade eden Çakır, “Selimiye Camii, UNESCO’nun Dünya Mirası Listesi’nde de yer almaktadır. Aynı zamanda tarihin en eski organizasyonlarından biri olan Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali’ne Edirne ev sahipliği yapmaktadır. Tüm katılımcıları bu yıl 10-16 Temmuz 2017 tarihlerinde 656’ıncısını düzenleyeceğimiz Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali’ne davet ediyorum” dedi.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin