Yıldızçocuk Kukla Atölyesi yaratıcı çocuklar yetiştiriyor

Yıldız Çocuk Kukla Atölyesi

Lüleburgaz Belediyesi, Yıldızçocuk Kukla Atölyesi adında yaratıcı bir çalışmaya ev sahipliği yapıyor.

Yıldızçocuk Kukla Atölyesi, 24 Kasım 2018 tarihinden itibaren düzenleniyor. Erdoğan Anıl Tekin ve Yağmur Sabur rehberliğinde sürdürülen çalışmalar aileler tarafından ilgiyle karşılanıyor. Çocukların araştırmacı ve yaratıcı birer birey olmaları için düzenlenen atölyeler her cumartesi saat 14.00’te Gençlik Parkı’nda yapılıyor. Atölyenin Türkiye genelinde yapılması hedefleniyor.

Yıldızçocuk Kukla Atölyesi
Rehber Yağmur Sabur çocuklarla.

“Mutlu çocukların olduğu kentler yaratmak için yola çıktık” 

Atölye rehberlerinden Yağmur Sabur çalışmalarına dair, “Yıldızçocuk Kukla Atölyesi bir atölyeden de öte. Çocuklarla birlikte her hafta sonu bir kukla, bir hikâye, bir şiir ve bir şarkı öğreniyoruz”  ifadelerini kullandı.

Lüleburgaz’ı çocuk başkenti yapacağız diyen Sabur, “En büyük özelliğimiz çağrılan her yere gidiyoruz. Hiçbir kenti, hiçbir çocuğu düşsüz bırakmak istemiyoruz. Bu bir nevi  içimizdeki çocuğun kendine arkadaş arama hikâyesi” şeklinde konuştu.

Yıldızçocuk Kukla Atölyesi
Rehber Erdoğan Anıl Tekin.

Çöpleri düşe dönüştürüyorlar

Geri dönüşüme dikkat çeken rehber Erdoğan Anıl Tekin, “Çocuklar getirdikleri herhangi bir çöp olacak malzemeyi kuklaya dönüştürüyor, yani geri dönüşüm sağlıyoruz” dedi.

Tekin, “Onlara en sevdiğiniz çöplerinizi bize getirin, hep beraber onları düşe dönüştürelim diyoruz. Yani çöplerimizi düşlere çeviriyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.

1 Yorum

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin