YHT, kontrol treni ile çarpıştı: 7 ölü 46 yaralı

Ankara-Konya seferini yapan Yüksek Hızlı Tren ile yol kontrolü yapan kılavuz treninin çarpışması sonucu iki vagon devrildi. Kazada 46 kişi yaralanırken 7 kişi ise hayatını kaybetti.

Ankara-Konya seferini yapan Yüksek Hızlı Tren’in, Yenimahalle ilçesine bağlı Marşandiz istasyonunda yol kontrolü yapan klavuz treniyle çarpışması sonucu iki vagonu devrildi. Bölgeye çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi gönderildi. Ankara Valisi Vasip Şahin, Ankara’da meydana gelen YHT kazasına ilişkin açıklamada bulundu. Şahin, Ankara-Konya seferini yapan YHT’nin kılavuz diye tabir edilen kontrol treni ile çarpıştığını kaydetti. Öte yandan Ankara Valiliği’nden YHT kazasına ilişkin yapılan açıklamada, “1’i makinist 7 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, 3’ü ağır olmak üzere 46 vatandaşımız da yaralanmıştır” denildi.

Ankara’da Yüksek Hızlı Tren ile yol kontrolü yapan kılavuz trenin çarpışması sonucu meydana gelen kazaya ilişkin Ankara Valiliği’nden yapılan açıklamada; “Ankara’da sabah saatlerinde Ankara-Konya seferini yapan Yüksek Hızlı Tren’in, Marşandiz istasyonuna girişi esnasında raylarda bulunan kılavuz tren ile çarpışması sonucu meydana gelen kaza ile ilgili olarak yürütülen çalışmalarda yapılan son tespitlere göre 1’i makinist 7 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, 3’ü ağır olmak üzere 46 vatandaşımız da yaralanmıştır. Yaralı vatandaşlarımız ilimizdeki çeşitli hastanelerde tedavi altına alınmıştır. Kaza yerinde arama kurtarma çalışmaları devam etmekte olup gelişmelerden kamuoyuna ayrıca bilgi verilecektir” denildi.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin