Yerli oyun The Chemist Steam’de yayınlandı

Kerem Horzum, Hüseyin Kaan Ustem, Berk Genç ve Sergen Dönmez tarafından oluşturulan TenSixFour‘un The Chemist oyunu Steam’de yayınlandı. 

Yaklaşık bir senelik geliştirme süreci sonrasında ortaya çıkan The Chemist’in fikri, ekibin interaktif bir management oyununu basit ve eğlenceli bir havada yansıtmak istemesiyle ortaya çıktı.

The Chemist aslında klasik bir kaynak yönetim oyunu. Başarılı kurgulanmış ve iyi düşünülmüş bir oyun. Türünün diğer örneklerinde olduğu gibi sıkı çalışmak ve kaynaklarınızı iyi yönetmek oyunun temelini oluşturuyor. Karşınıza çıkacak sözleşmeler içinden sizin için en uygun olanı seçip, değerlendirmeli, yeri geldiğinde yeni hatta çılgın formüllere imza atmalısınız. Mesela sabun üretecekseniz meyveli soda katabilirsiniz.  Oyunda verdiğiniz her kararın bir sonucu olacak. Oyunda ilerledikçe ve geliştikçe büyük firmalar gözlerini sizin üstünüze dikecek yeni sözleşmelere imza atarken bir yandan yeni rakipler edineceksiniz. Henüz erken erişimde olan oyun oldukça zengin detaylara ve başarılı grafiklere sahip. 20.50 TL gibi uygun bir fiyattan satışa sunulmuş olan The Chemist’i  Steam üzerinden satın alabilirsiniz.

Tensixfour Games hakkında

Tensixfour Games, Türkiye’de bağımsız oyun yapımcılığına katkıda bulunmak ve bu ekosistemin Türkiye’de gelişmesini sağlamak isteyen bir oluşum.  Bu amaçla ilk oyunlarının satışa çıkmasının ardından, Türkiye’deki bağımısız oyun yapımcılarıyla bir araya gelerek, yeni projeler üretmeyi, bu konuda desteğe ihtiyacı olan diğer oyun yapımcılarına yardım etmeyi amaçlıyorlar.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin