Yaban hayvanları için yemleme çalışması

Yaban hayvanları için yemleme çalışması

Bilecik’te olumsuz hava şartları sebebi ile yiyecek bulmakta sıkıntı yaşayan yaban hayvanları için Orman ve Su İşleri İl Şube Müdürlüğü ekiplerince yemleme çalışması yapıldı

yemleme çalışması
Yaban hayvanları için yemleme çalışması

Bilecik’in Bozüyük İlçesinde etkisini sürdüren kış koşulları ve bunun neticesinde buzlanmanın yaban hayatında oluşturduğu tehdidi azaltmak amacıyla, dağ köylerinin ormanlık bölgelerindeki çeşitli noktalara yem bırakıldı.

Tespit edilen geçiş noktalarına yaban hayatındaki hayvan çeşitliliği göz önüne alınarak, farklı türlerde 400 kilo yem atıldı.

Orman ve Su İşleri İl Şube Müdürlüğü ekipleri ve Bozüyük Avcılık Atıcılık ve Okçuluk İhtisas Kulübünün katkıları ile kış koşulları nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan yaban hayvanları için yemleme kırsalı ile hayvanların yaşam alanlarına yemek artıkları, sakatat, buğday, saman ve ekmek bırakılarak yemleme çalışması gerçekleştirildi.

Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, yemleme çalışması ile yaban hayvanlarının yerleşim yerlerinden uzak durması ve aç kalan yırtıcı yaban hayvanlarının can kayıplarına sebep olması engellenmektedir. Kış koşullarının devam ettiği süreçte söz konusu yemleme çalışmalarının devam edeceği belirtildi. (İHA)

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin