Vatandaşlar film izler gibi hem izledi hem görüntü çekti

film izler gibi

Muğla’nın Menteşe ilçesinde inşaat firmasından çalışan F.Y. isimli işçi, alacağını alamayınca inşaatı yeni tamamlanan Muğla ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin çatısına çıktı

Alacağı İçin Çatıya Cıktı
Alacağı İçin Çatıya Cıktı

Polis yaklaşık bir saat çatıya çıkan vatandaşı ikna etmeye çalıştı. Parasının ödenmesi sonrası gözaltına alındı.

Öğle saatlerinde Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin hemen yanında inşaatı yeni tamamlanan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin çatı katında bir kişinin olduğu ihbarı sonrası Polis, Büyükşehir İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri, 112 Acil Sağlık ekipleri ve AFAD ekipleri olay yerine sevk edildi. İtfaiye ekipleri olay yerinin hemen altına hava yastığı sererek güvenlik önlemi aldı. 112 Ambulans ekipleri de hazır beklerken polis ekipleri F.Y.’yi ikna etmek için yaklaşık bir saat çaba gösterdi.

 

Vatandaşlar film izler gibi hem izledi hem görüntü çekti

Çatıya çıkan vatandaşı izlemek için çevreye çok sayıda meraklı vatandaş geldi. Vatandaşlar cep telefonlarına sarılarak çatıya çıkan vatandaşın görüntüsünü çekti ve sosyal medyada paylaştı.

Alacağı İçin Çatıya Cıktı
Parasının ödenmesi sonrası vatandaş gözaltına alındı

Alacağının ödenmesini isteyen şahıs, firma yetkilisini olay yerine çağırdı. Firma yetkilisinin olay yerine gelerek F.Y.’nin alacağı 6 bin TL parayı kendisine verdikten sonra eyleminden vazgeçti. F.Y. çatıdan polis eşliğinde indikten sonra gözaltına alındı. (İHA)

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin