Vatandaşı dolandırıp çiftlik kurdu

çiftlik

Adana’da kendisini polis olarak tanıtıp 86 kişiyi 2 milyon lira dolandırmaktan tutuklanan sanığın çiftlik kurduğu ortaya çıktı.

Adana’da kendisini polis olarak tanıtıp 86 kişiyi 2 milyon lira dolandırmaktan tutuklanan sanığın, vatandaşın parasıyla akrabalarının üzerine 2 tır, 2 servis minibüsü, 2 katlı ev, 2 tarla, 1 otomobil aldığı, 9.5 dönüm araziye kurulu bir çiftliği de kiralayıp 69 koyun, 17 keçi, 80 güvercin ve tanesinin bin lira olduğu öğrenilen 11 tavuk yetiştirdiği ortaya çıktı. El konulan malların, Milli Emlak kararıyla satışa çıkarılarak dolandırılan kişilere iade edileceği öğrenildi.

Polis, 3 ay teknik ve fiziki takipten sonra gerçekleştirdiği operasyonda 60 kişiyi gözaltına aldı. Sorgusu tamamlanan şüphelilerden 50’si sevk edildiği adliyede tutuklanırken 10’u da adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Polis, 50’den fazla “nitelikli dolandırıcılık” suçundan kaydı olan ve “Son Alo” çetesinin lideri olduğu iddia edilen firari Ahmet Ergün’ü oturduğu apartman dairesinin yangın merdiveninde gizlenirken operasyondan 2 ay sonra yakaladı. Suçlamaları kabul etmeyen zanlı, çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı. Polis ayrıca Ergün’ün 86 vatandaşı kendisini polis olarak tanıtıp 2 milyon lirasını dolandırdığını tespit etti. Zanlının el konulan malları, Milli Emlak kararıyla satışa çıkarılarak dolandırılan kişilere iade edilecek.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin