Uşak’a yapılan dev öğrenci yurdu tamamlandı

Uşak’a yapılan dev öğrenci yurdu tamamlandı

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Uşak İl Müdürlüğü, Uşak Belediyesi yatırımlarıyla Uşak’a kazandırılan 2 bin 822 öğrenci kapasiteli Latife Hanım Kız Öğrenci Yurdu hizmete açılıyor.

Yaklaşık 1 sene önce yapımına başlanan ve 50 Milyon TL’ye yapılan Latife Hanım Kız Öğrenci Yurdu, bünyesinde bulunan 710 oda (9 tanesi engelli odası), yemekhane ve sosyal tesisleri ile Uşak’a gelen kız öğrencilere 5 beş yıldızlı otel konseptinde hizmet vermeye hazır hale geldi.

 

Yurdun son modern teknoloji ile yapıldığını ifade eden Kredi ve Yurtlar Kurumu Uşak İl Müdürü Tahir Emre Can, “İlk etapta yedek sıralamalarda bulunan öğrencilerimiz ve mevcut yurtlarımızdan nakillerle gelecek öğrencilerimizin yerleşmesiyle, yurdumuz önümüzdeki yıla tam kapasiteyle çalışır hale gelecek” dedi. Müdür Tahir Emre Can, “Malum Uşak Üniversitesi öğrenci sayımız her sene artıyor. Uşak da günden güne büyüyor ve gelişiyor. Bizler de şehrimize Kredi ve Yurtlar Kurumu ve Uşak Belediyesi’nin yatırımlarıyla bu yurdumuzu kazandırdık. İnşallah en yakın zamanda diğer yurtlarımızın da faaliyete girmesiyle öğrencilerimizin en büyük problemi olan barınma ihtiyacını karşılamış olacağız. Desteklerinden dolayı Uşak Belediye’mize, Belediye Başkanımız Nurullah Cahan’a, yatırımı şehrimize yapan HMD İnşaata teşekkür ediyorum. Yurdumuz şehrimize ve öğrencilerimize hayırlı olsun” sözlerini kullandı.

Yurt’da konforun üst düzeyde olduğunu belirten Başkan Nurullah Cahan, “Şehrimize böyle bir yapıyı kazandırmanın ve öğrencilerimizi böyle bir mekanda ağırlayacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi. Cahan, “Üniversite öğrencilerimizden Ekim ayında çok fazla yurt talebi vardı. Yatırımcı firmalara Uşak Belediyesi olarak seslenmiştik. İlimizde kim yurt yapmak istiyorsa aynı şartlarda hepsine yardımcı olacağımızı belirtmiştik. Bunun neticesinde şehrimize böyle muazzam bir eser kazandırdık. Yurdumuzu arkadaşlarımızla beraber dolaştık. Gerçekten muhteşem olmuş.  Odalarımız 4’er kişilik ve 2 bin 822 kız öğrencimiz burada kalacak. İlimize gelen kız öğrencilerimiz için nadide bir eser olmuş. Şehrimize ve ilimizde okuyan kız öğrencilerimize hayırlı olsun” açıklamasında bulundu.

Başkan Nurullah Cahan yapılan Erkek Öğrenci Yurdu hakkında bilgi vererek, “Erkek öğrencilerimiz için de yapımına devam ettiğimiz bir yurdumuz var. İnşallah onlar da Ekim ayında burada olduğu gibi 5 yıldızlı otel konseptinde yurtlarına kavuşacaklar. İlimizdeki öğrencilerimize gerekli  desteği sağlamak adına Uşak Belediyesi olarak üzerimize düşen görevi yapmaya hazırız” dedi.

Binayı yapan HMD İnşaat Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Fethullah Hamidi ise, “Uşak’a böyle bir eser kazandırmanın gururunu, sevincini yaşıyoruz. Uşak’a yatırım yapma kararı aldığımızda Sayın Başkanımızı ziyaret etmiş ve böyle bir yatırım yapma düşüncesi içerisinde olduğumuzu söylemiştik. O günden bugüne her türlü sıkıntıda yanımızda oldular. Kendilerine sonsuz desteklerinden dolayı teşekkür ederim. Bu eserin Uşak’a kazandırılmasında büyük emekleri var. İnşallah kız evlatlarımız burada rahat bir ortamda eğitim görecekler. Aileleri de huzur içerisinde evlatlarını buraya gönderebilecekler” diyerek sözlerine son verdi.(İHA)

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin