Ünlü suç örgütü lideri İstanbul’da yakalandı

Firari olarak aranan suç örgütü lideri Fırat Delibaş, polis tarafından bir adamıyla beraber İstanbul Beyoğlu’nda yakalandı.

Polis ekipleri yaptığı baskında Delibaş ve E.Y. isimli adamını  gözaltına aldı. Vatan Caddesi’nde bulunan Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne getirilen Delibaş ve E.Y.’nin emniyetteki işlemleri devam ediyor.

2017 yılında Delibaş ve şebekesine yönelik geniş çaplı operasyon başlatılmıştı.

Fırat Delibaş kimdir?

Türkiye’de son yıllarda adından söz ettiren mafya lideri Fırat Delibaş, Türkiye’nin en ünlü kapkaç çetesi lideridir.

Fırat Delibaş 2006 yılında, hakkında 41 yıldan 89 yıla kadar hapis cezası istemiyle İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından dava açılmasına rağmen, ceza evinde tutuklu geçirdiği 3 senenin sonunda sürpriz bir şekilde beraat etmiştir.

2014 yılında İstanbul – Tarlabaşı’nda gerçekleşen ‘Polislere Saldırı’ olayından sonra, şüpheli noktaya operasyon yapılmasının ardından, mekan ve bölge sahibinin Fırat Delibaş olduğu saptanmıştır. Operasyon başarılı bir şekilde tamamlanmış; Fırat Delibaş ve 7 adamı gözaltına alınmıştır.

Yönettiği kapkaç çetesinin çökertilmesinin ardından Fırat Delibaş yerine; Siirtli Naci, ‘Bingöllü Gani’ lakaplı Gani Güner, Siirtli Murat Bayraktar, Batmanlı İbrahim Adıyaman, Diyarbakırlı Mehmet Salih Bozan ve Diyarbakırlı Mahmut Doğru gibi isimler gelmiştir.

Fırat Delibaş’ın resmi kayıtlara göre iştigal ettiği bazı suçlar:

Rüşvet
Yankesicilik
Hürriyeti tehdit
Çıkar amaçlı silahlı suç örgütü kurmak
Fuhuş yapan kadınları ve yaşı küçük çocukları tehdit etmek
Haraç almak

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin