Üniversite öğrencilerinin kiralık ev bulabilecekleri ilçeler!

Üniversiteyi kazanan öğrenciler için ev arayışları başladı. Eylül ayı sonu itibariyle açılmaya başlayacak olan üniversiteler bu yıl da milyonlarca öğrenciyi karşılayacak.

Üniversite açılış tarihinin yaklaşmasıyla birlikte üniversiteyi kazanan öğrenciler için de ev bulma telaşı başladı. Devlet yurtlarında yer bulamayan ya da özel yurtta kalmak yerine ev tutmayı tercih eden öğrenciler kiralık ev arayışına başladı. Özellikle üniversiteyi İstanbul’da okuyacak olan öğrenciler için uygun fiyata ev bulmak oldukça zor. Peki, İstanbul’da hangi ilçelerde uygun kiralık ev bulunabilir. İşte Zingat.com Bölge Raporu’na göre üniversite öğrencilerinin İstanbul’da kiralık ev bulabilecekleri ilçeler…

Avcılar

İstanbul Üniversitesi’nin büyük bir kampüsünün bulunduğu Avcılar, birçok özel üniversitenin de lokasyonu durumunda.Özellikle bu bölge ve çevresinde bulunan üniversitelerde öğrenim görecek olan öğrenciler tarafından ilgi gören ilçede kira fiyatları 824 TL ila 1.375 TL arasında değişiyor. Avcılar’da 1+1’den 4+1’e farklı büyüklüklerde daire bulmak mümkün.   

Beylikdüzü

Birçok özel üniversiteyi bünyesinde bulunduran Beylikdüzü de üniversite öğrencilerin tercih ettiği ilçelerden biri konumunda. Beylikdüzü’ndeki konut kira fiyatları İstanbul’un kira fiyat ortalamasının altında kalıyor. Bölgedeki kira fiyatları 805 TL ila 1. 340 TL arasında değişiyor.

Kadıköy

İstanbul ve Marmara Üniversiteleri’nin kampüslerinin bulunduğu Kadıköy’de çok sayıda özel üniversite de yer alıyor. Bu sebeple üniversite öğrencileri tarafından en çok rağbet gören yerlerden biri de Kadıköy… Bu ilçede uygun fiyatlı kiralık ev bulmak ise biraz zor! Ancak Kadıköy’ün bazı mahallelerinde kira fiyatlarının daha uygun olduğu görülüyor. Mesela Kadıköy genelinde kira fiyatları 2 bin 390 TL iken; Eğitim Mahallesi’nde 1.380 TL, Fikirtepe’de 1.160 TL, Bostancı’da 1,453 TL ya da Acıbadem’de 1,550 TL’ye ev bulmak da mümkün.

Beşiktaş

İstanbul’un merkezinde olması sebebiyle tercih edilen Beşiktaş’da birçok üniversitenin kampüsü bulunuyor. Birçok devlet ve özel üniversiteye yürüme mesafesinden olan Beşiktaş da üniversite öğrencileri tarafından tercih edilen ilçelerden biri… Beşiktaş’da konut kira fiyatları İstanbul ortalamasının epey üstünde. İlçede konut kira fiyatları 2 bin 717 TL ila 4 bin 529 TL arasında değişiyor.

Fatih

İstanbul’un tarihi yerlerinden biri olan Fatih semti, birçok devlet ve özel üniversitenin de merkezi durumunda. Bu ilçe özellikle merkezi olması sebebiyle de öğrenciler tarafından tercih ediliyor. İstanbul Üniversitesi’nin Tıp Fakültesi kampüsünün yanı sıra birçok özel üniversitenin de bulunduğu Fatih’de kiralık ev fiyatları minimum 1.330 TL’den başlıyor. Öğrencilerin rağbet ettiği Fatih’in Koca Mustafapaşa Mahallesi’nde ise 1.200 TL’ye kiralık ev bulabilmek mümkün.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin