Uluslararası Zeytinburnu Öykü Festivali başlıyor

Uluslararası Zeytinburnu Öykü Festivali

Bu yıl 2’ncisi düzenlenecek olan Uluslararası Zeytinburnu Öykü Festivali, “Bu Senin Hikayen” sloganı ile başlıyor

Uluslararası Zeytinburnu Öykü Festivali, “Bu Senin Hikayen” sloganı ile başlıyor. 21 Mart Salı günü saat 19.00’da Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenecek törenle başlayacak olan festival, 25 Mart Cumartesi gününe kadar devam edecek. Yerli ve yabancı 34 öykücünün katılacağı festivalin bu yılki onur konuğu usta öykücü Hüseyin Su olacak.

Uluslararası Zeytinburnu Öykü Festivali Zeytinburnu Belediyesi tarafından düzenlenen festivalin danışmanlığını Cemal Şakar, genel sanat yönetmenliğini ise öykü yazarı Aykut Ertuğrul yapıyor. Rusya, Makedonya, Filistin, Mısır, Bosna-Hersek, Fas, Yunanistan, Suriye, Slovakya gibi ülkelerden yabancı öykücülerin yer alacağı festivalin yerli öykücüleri arasında ise Ali Haydar Haksal, Sadık Yalsızuçanlar, Yıldız Ramazanoğlu, Mustafa Çiftçi, Sedat Demir ve Aliye Akan gibi isimler bulunuyor. Final gecesinin “Bilgi Evleri Zeytinburnu Öykü Yarışması” ödül töreniyle taçlandırılacağı festival, bu yıl daha da genişletilmiş içeriğiyle öyküseverlerin karşısına çıkmak için gün sayıyor.

Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu konseri

Öykü okuması, konser etkinliklerinin yanı sıra dünya ve Türkiye öyküsünün konuşulacağı panellerin, atölye çalışmalarının yer alacağı öykü festivali, 21 Mart Salı akşamı saat 19.00’da Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek açılış töreniyle başlayacak. Açılış gecesinde ünlü sanatçılar Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu konser verecek.

Geçtiğimiz yıl alanında bir ilk olma özelliğiyle İstanbul’da edebiyatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği festivali ilk yılda 10 bini aşkın öyküsever takip etmişti.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin