Türkiye’nin oyuncak müzeleri geleceği tartışıyor!

İstanbul Oyuncak Müzesi, geçtiğimiz yıl Ankara Üniversitesi Eğitim Birimleri Fakültesi Oyuncak Müzesi tarafından ilki gerçekleştirilen Türkiye Oyuncak Müzeleri Buluşması’nın ikincisine ev sahipliği yapıyor.

Türkiye’deki oyuncak müzeleri, koleksiyonunda oyuncak bulunduran müzeler ve akademisyenler 8 Haziran günü biraraya gelip bir panel düzenleyecekler.

Panelde yapılacak konuşmaların ana konusu, ‘Oyuncak Müzeleri Geleceğe Ne taşır?’olacak. Bu konu, sürekli değişim içinde olan dünyamızda, geleceği nasıl şekillendireceğimizi ve oyun, oyuncak, çocuk tarihinde çalışma yapan müzelerin sorumluluklarını ele alıyor olacak.

Türkiye’deki önemli müzelerin temsilcilerinin ve konusunda uzman akademisyenlerin karşılıklı bilgi ve deneyimlerini paylaşacağı panelde konuşmacı olarak, Musa Baran Oyun ve Oyuncak Müzesi, Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Oyuncak Müzesi, Antalya Oyuncak Müzesi, Ataşehir Düştepe Oyun Müzesi, Marmara Üniversitesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Görevlisi Esra Molu, İstanbul Üniversitesi Müzecilik Bölüm Başkanı/ Müze Yönetimi Bilimdalı Başkanı Prof. Dr. Fethiye Erbay , Gaziantep Oyun ve Oyuncak Müzesi, Marmara Üniversitesi Eğitim Birimleri Fakültesi Yard. Doç. Dr. Işık Kamaraj, İstanbul Oyuncak Müzesi, Kartal Masal Müzesi, OKÜ Oyuncak Müzesi, Rahmi M. Koç Müzesi, Samsun Canik Oyuncak Müzesi, Ümran Baradan Oyun ve Oyuncak Müzesi yer alacaktır.

Program detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin