Türkiye’nin müzikal sanal gerçeklik projesi “Hatti” Cross Video Days’a seçildi

Creative Europe programı tarafından desteklenen Cross Video Days’a 23 ülkeden 61 proje seçildi. Etkinliğe seçilen projeler arasında Türkiye’den Mor Film‘in “Hatti” projesi de var. 

Prodüktörlüğünü Nurcan Güzel’in, yönetmenliğini Can Fakıoğlu’nun gerçekleştirdiği “Hatti : Anadolu Etnik Müzik Deneyimi” müzikal bir sanal gerçeklik projesi. Erdem Tunalı imzalı albümde yer alan ‘Hatti’ müzikleri üzerine, ülkemizdeki UNESCO Dünya Mirası mekanlarını referans alınarak kurgulanacak atmosferlerde, Anadolu kültürlerinin binlerce yıllık geçmişi 8 şarkı için 8 farklı sanal gerçeklik deneyimi olarak izleyici ile buluşturulacak.

Cross Video Days  AR/VR Investment Booster, Content Market, ve Co-production Forum dan oluşmakta.

CVD Yeni çağın dijital  endüstrisinin en önemli oyuncularını (Yayıncılar,  Online Yayıncılar, Multi Channel Networkler, dağıtım platformları ve Venture Capital’ler)  ve yaratıcılarını bir araya getirmektedir. Geçen sene Cross Video  Days’a katılmış bazı önemli karar vericiler aynı zamanda sektör liderleridir.

Tribeca, POV Dijital, Youtube, HTC Vive, Maker stüdyoları, Sony Pictures, Red Bull Medya Evi, Dailymotion, Rigthster, VICE, Kanal 4, BBC, RAI Educational, YLE, DR Danimarka, ZDF, Arte, Fransa Télévisions, Canal +, M5, TF1, RTL,  bunlardan bazıları olup bir çok yeni projenin hayata geçmesinin sebebi olmuşlardır.

Cross Video Days bu yıl  2 – 4 Ekim tarihleri arasında Paris’te gerçekleşecektir.

 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin