Türkiye’nin ilk Trans güzelinden Meral Akşener’e LGBT sorusu

Türkiye’nin ilk Trans Güzellik Kraliçesi seçilen Çağla Akalın,  İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e LGBTİ için neler yapacaksınız diye sordu.

Meral Akşener’in Twitter’dan yaptığı “@iyiparti’de milyonlarla buluşmak dileğiyle.” açıklamasına soru ile yanıt veren Akalın, “Bu milyonların içinde LGBT i bireyler var mı? Varsa LGBT vatandaşlar için neler yapmayı planlıyorsunuz?” dedi. 

Twitter’dan Akşener’e soru yönelten Akalın konuyla ilgili daha sonra yaptığı açıklamada “Yeni kurulan siyasi partiler hem oluşum süreçlerinde hem de seçim zamanı yönlerini LGBT bireylere çevirip LGBT bireyler için açıklamalar yapıp bizlerin de haklarını savunacaklarını ve eksik yasaları düzeltmek için mücadele edeceklerini söyleseler de seçim bittikten sonra yüzlerini gören cennetlik. Bir umuttur diye bende yeni kurulan İyi Parti başkanı Meral Akşener’e Twitter hesabı üzerinden aynı soruyu yönelttim. Acaba İyi Parti LGBT vatandaşlar için neler planlıyor?”dedi.

Kasım 2015 genel seçimleri sırasında Çağla Akalın, eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın “eşcinseller HDP’ye oy veriyor” çıkışının ardından “Hayır ben oyumu AK Parti’ye verdim” diyerek gündem yaratmıştı.

 

 

KaydetKaydetKaydetKaydetKaydetKaydetKaydetKaydetKaydetKaydetKaydetKaydetKaydetKaydetKaydetKaydetKaydetKaydet

KaydetKaydetKaydetKaydetKaydetKaydetKaydetKaydet

KaydetKaydetKaydetKaydet

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin