Turkcell’in Hızlı Giriş çözümü başarılı oldu

Turkcell’in kullanıcılara sunduğu “Hızlı Giriş” ile Türkiye, dünya genelinde Dünya Mobil Operatörler Birliği tarafından belirlenen ticari sürdürülebilirlik kriterlerini sağlayan ilk global pazar oldu. 

Cep telefonu numarası aracılığıyla sağlanan müşteri kimlik doğrulama servisi “Hızlı Giriş”, dünya genelinde Dünya Mobil Operatörler Birliği tarafından belirlenen ticari sürdürülebilirlik kriterlerini sağlayan ilk global pazar oldu. Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu,Dünya Mobil Operatörler Birliği (GSMA) desteklediği Mobile Connect teknolojisi üzerine kurulan ve 7 milyonun üzerinde kullanıcıya ulaşan Turkcell Hızlı Giriş’in, mobil ve çevrimiçi hizmetlerde güvenli dijital kimlik çözümü olarak fark oluşturduğunu söyledi.

Terzioğlu, “Dijital dünyamız genişledikçe, güvenli ve sorunsuz oturum açma ihtiyacı daha da artıyor. Telekom operatörleri, sosyal ağ tabanlı modelin eksiklikleri daha belirgin hale geldikçe, dijital dünya vatandaşlarına doğrulanabilir ve güvenli bir oturum açma sağlayabilecek benzersiz bir pozisyona sahip oldular” ifadelerini kullandı.

Terzioğlu, “Hızlı Giriş ile kurumsal iş ortaklarımıza temel kimlik doğrulama hizmeti sunarken, son kullanıcılar için oturum açma deneyimini sorunsuz ve güvenli bir hâle getiriyoruz. Ülkemizi GSMA’nın ticari sürdürülebilirlik kriterlerine ilk ulaşan ülke haline getiren bu önemli fırsata, Türkiye’deki ekosistemin ve kullanıcıların böylesine hızlı bir şekilde yanıt vermelerini görmek bize büyük gurur veriyor. Bu durum biraz da Turkcell’in bizi uygulama mağazalarında en iyi ikinci marka haline getiren çok sayıda dijital uygulama ve hizmete sahip olması sayesinde mümkün oldu” şeklinde konuştu.

“Turkcell hızlı girişe liderlik ediyor”

Mobil operatörlerin, dijital kimlik alanında önemli bir rol üstlendiğini aktaran GSMA Teknoloji Birimi Yöneticisi Alex Sinclair, “Kullanıcılara kendi verileri üzerinde kontrol sağlıyor ve tüketicilerin, işletmelerin ve devletlerin hem çevrimiçi, hem özel ve hem de güvenilir bir ortamda çevrimiçi hizmetlere erişebilmelerini sağlıyor. Turkcell, sürdürülebilir bir ticari hizmet sunan ilk şirket olma yolunda liderlik ediyor ve büyüme hızını belirliyor. Biz önümüzdeki süreçte müşterilerine benzeri hizmetleri sunan diğer mobil şebeke operatörlerini görmeyi umut ediyoruz” dedi.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin