Türk Telekom ABD’li firmalara ayırdığı reklam bütçesini kesti

Türk Telekom

ABD’li firmalara ayırdığı reklam bütçesini kesen Türk Telekom, dijital reklam platformu hizmetleri sunan yerli Admatic ile işbirliği anlaşması imzaladı.

ABD hükûmetinin Türkiye’ye yönelik ekonomik yaptırımlarına tepki olarak sosyal medya üzerinden başlatılan “ABD’ye reklam verme” kampanyasına Türk Telekom da katıldı. Dijital reklam pazarında ABD kaynaklı platformlara ayırdığı reklam bütçelerini kesen Türk Telekom, yerli platformları desteklemek adına Türkiye’nin ilk yüzde yüz yerli SSP (supplyside platform – yayıncılar için reklam teknolojileri platformu) firması Admatic Grup ile anlaştı.

“Herkes üzerine düşeni yapmalı”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Türk Telekom CEO’su Dr. Paul Doany, ülkeye katma değer sağlayan yerli platformların tercih edeceklerini belirterek, “Türkiye’ye yönelik ekonomik yaptırımlarına karşı herkes üzerine düşeni yapmalı. Dijital reklam pazarında ülkemizden büyük miktarda reklam geliri elde eden bazı küresel firmaların vergi sistemimize tabi olmadıkları için vergi ödemediklerini ve BTK düzenlemelerine tabi olmadıklarını göz önünde bulundurarak Türkiye’nin yerli teknoloji platformu Admatic Grup ile işbirliği anlaşması imzaladık” dedi.

Doany, “Bu iş birliği sayesinde, yerli ve milli teknoloji platformu alternatiflerinin kullanılması ve geliştirilmesi yönünde sektöre örnek olacak yeni bir hareket başlatmış bulunuyoruz. Ülkeye katma değer sağlayan yerli platformların tercih edilmesi bugüne kadar yurt dışına akan yüksek medya harcamalarını içeride tutacak, tam da ihtiyacımız olan bu zor zamanda ülke ekonomisine güç katacak” ifadelerini kullandı.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin