Tuğba Özay: “Vatan, sapkın bir insanın kurbanı oldu”

Pazar gecesi Beşiktaş’taki 5 yıldızlı bir otel odasında eski manken Filiz Aker tarafından vurularak öldürülen sunucu Vatan Şaşmaz, son yolculuğuna uğurlandı.

Cenazeye katılan eski manken Tuğba Özay, Vatan Şaşmaz’ı öldüren Filiz Aker için sapkın ifadesinde bulundu.

İstanbul Beşiktaş’taki lüks bir otelde eski manken Filiz Aker tarafından 4 kurşunla sırtından vurularak öldürülen Vatan Şaşmaz son yolculuğuna uğurlandı. Cenazeye birçok ünlü isim katılırken eski manken Tuğba Özay, “Vatan sapkın bir insanın kurbanı oldu, başka hiçbir açıklaması yok” dedi.

“Vatan, sapkın bir insanın kurbanı oldu”

Vatan Şaşmaz’ı sapkın birinin kurban ettiğini dile getiren eski manken Tuğba Özay, “Çok üzgünüm, hepimiz çok sarsıldık. 3 gün öncesinde beraberdik. Eskileri yad ettik, baba olmak istediğini söyledi. Bana da dedi ki ‘Tuğba 43 yaşındayım 60 yaşıma geldiğimde çocuğum ergen olacak, sen de elini çabuk tut’ dedi. Vatan bu camiada değerleriyle yaşayan, yozlaşmamış, dejenere olmamış, saygın çok değerli bir insandı. Benim kanıma dokunuyor kardeşimin arkasından aslı astarı olmayan acımasızca sözler. Vatan öyle bir insan değil, Filiz Aker’in yeğeni Dora açıklama yaptı. Vatan sapkın bir insanın kurbanı oldu, başka hiçbir açıklaması yok” dedi.

Sanat ve sinema dünyasından ünlüler de cenazede

Vatan Şaşmaz’ın hayatını kaybetmesinin ardından çıkan haberlere tepki gösteren Ömür Gedik, “Vatan ile sürekli ‘insanlara, hayvanlara nasıl yardım edebiliriz’ diye iyilik konuşurduk. Bazı insanların kalbinin güzelliği yüzüne yansır, o da öyle bir insandı. Ben bunları hiç hak ettiğini düşünmüyorum. Arkasından çıkan kötü niyetli haberlere de çok üzülüyorum” diye konuştu.

Cenazeye katılan ünlü şarkıcı Mustafa Ceceli, “En son 12 Haziran’da görüştük, çok fazla etkinlikte bir arada oluyorduk. İnanmakta güçlük çekiyorum hala. Çok hoşsohbet cana yakın biriydi, ahbaplığımız eskiye dayanır. Hepimizin başı sağolsun Allah rahmet eylesin” diye konuştu.

Vatan Şaşmaz’ın herkesin sevdiği biri olduğunu dile getiren oyuncu Saruhan Hünel ise “Söyleyecek çok şey yok, çok üzgünüz. Herkesi şok edecek bir durum oluştu. Kıymet verdiğimiz biriydi, yazılanlardan da görüyorsunuz herkesin sevdiği saydığı benim de dertleştiğim bir dostumdu. Allah’tan rahmet diliyorum” ifadelerine yer verdi.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin