TSK’nın Şırnak’taki operasyonunda 3 asker şehit oldu

0
TSK'nın Şırnak'taki operasyonunda 3 asker şehit oldu

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Şırnak Akçay’da yürütülen operasyon esnasında bölücü terör örgütünün araziye döşediği el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu üç askerin şehit olduğu, biri ağır olmak üzere 5 askerin ise yaralandığını açıkladı.

TSK’dan yapılan açıklamada, ” 04 Nisan 2017 tarihinde saat 08.30 sularında Şırnak/Akçay’da yürütülen operasyon esnasında bölücü terör örgütünün araziye döşediği el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu üç kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, biri ağır olmak üzere beş kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmıştır. Yaralılar derhal hastaneye sevk edilerek tedavilerine başlanmıştır” denildi.

Devam eden operasyonda sınır dışına kaçmaya çalışan dört teröristin icra edilen hava harekatıyla , bir teröristin de çatışmada olmak üzere beş teröristin etkisiz hale getirildiği vurgulanarak bölgede operasyonlara devam edildiği bildirildi.

Açıklamada,” Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır; yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza da acil şifalar diliyoruz” ifadesi kullanıldı.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin