TSK Rehabilitasyon Merkezi Kulübü Avusturya’da üçüncü oldu

0
TSK Rehabilitasyon Merkezi Kulübü

Basketbol Tekerlekli Sandalye Avrupa Kupası elemelerinde mücadele veren TSK Rehabilitasyon Merkezi Kulübü, üçüncü olarak Challenge Kupası’na katılma hakkı elde etti

Avusturya’nın Başkenti Viyana’ya 10 kilometre mesafede bulunan Klosterneuburg şehrinde düzenlenen organizasyona iştirak eden TSK Rehabilitasyon Merkezi Kulübü Türkiye’den, İspanya, Avusturya, Bosna-Hersek ve İsrail’in yer aldığı grupta çıktığı 4 grup maçından İspanya ve İsrail’e yenildiği karşılaşmalarda, diğer ikisini de kazanarak turnuvayı üçüncü sırada tamamladı. Böylece Avusturya’da düzenlenen Basketbol Tekerlekli Sandalye Avrupa Kupası’na katılan Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Rehabilitasyon Merkezi üçüncü oldu.

TSK Rehabilitasyon Merkezi Kulübü, Avusturya’da elde ettiği üçüncülük sayesinde İspanya’da düzenlenecek Challenge Kupası’na katılma hakkı kazandı. TSK Rehabilitasyon Merkezi Kulübü- İsrail Karşılaşması devre arasında da, Ünlü sanatçı Tarkan’ın ‘Şımarık’ parçası çalınmasıyla salonda bulunanlara çoşkulu anlar yaşattı.

Oyuncu Orçun Güçlüoğlu İHA muhabirine yaptığı açıklamada, Ankara’dan geldiğine değinerek “TSK Rehabilitasyon Merkezi Engelliler Kulübü olarak Avusturya’dayız. Avrupa ligi iki diye geçiyor burası.Toplamda 4 maç yaptık, ikisini kaybettiğimiz gibi diğer ikisini de kazandık. TSK Rehabilitasyon Merkezi Kulübü üçüncü olarak Challenge Kupası’na katılma hakkını elde ettik. Burada salonda bize destek veren gurbetçilerimize çok teşekkür ediyoruz. Bizim için maçlar zor ve eğlenceliydi. Buradan engelli arkadaşlarıma da tavsiyem, mutlaka bir tür sporlarla ilgilenmelerini tavsiye ediyorum.’’ diye konuştu.

TSK Rehabilitasyon Merkezi Engelliler Spor Kulübü Antrenörü Kemal Okur İHA’ya yaptığı konuşmada, “Avusturya’ya gelişimiz burada maçlara katılarak İspanya’daki kupa maçlarına katılmak için buradayız. İlk gün İspanya’ya yenildik ama akşam da biz Avusturya takımını yendik. Bu günde Bosna-Hersek’i yendik ve sonraki maçta İsrail’e yenildik. Grubun son maçına göre de biz üçüncü sırada yer almamız halinde TSK Rehabilitasyon Merkezi Kulübü olarak Challenge Kupası’na katılma hakkını elde ederek ülkemizi ve Türk Silahlı Kuvvetleri’ni en iyi bir şekilde temsil edeceğiz. Bizi maçlar boyunca yalnız bırakmayan gurbetçilerimize desteklerinden dolayı da teşekkür deriz’’ dedi.

TSK Rehabilitasyon Merkezi Kulübü oyuncuları Pazar günü Türkiye’ye dönecekler.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin