‘Troya: Bir Şehrin Düşüşü’ dizisi Netflix’te başladı!

2018 yılı tüm dünyada “Troya Yılı” ilan edildi. BBC ve Netflix de ortak bir proje için bir araya gelerek ‘Troy, Fall Of a City’ adlı tarihi diziyi hazırladı.

Bugün Netflix’te yayınlanan dizide dünyaca ünlü yıldızlar David Gyasi, Hakeem Kae-Kazim, Louis Hunter gibi isimler yer alırken, Anadolu’nun kadim değeri olan Troya tarihi tüm yönleriyle ele alınıyor.

Her bölümü 60 dakika sürecek dizide David Gyasi, Achilles rolünü; Louis Hunter ile Bella Dayne ise yaşadıkları aşk ile Yunanlılar ve Troiyalıları savaşa sokarak her iki imparatorluğun geleceğini tehlikeye sokan Paris ve Helen karakterlerini canlandırıyor.

2018 Troya Yılı ilan edilmişti

Çanakkale Valiliği tarihi M.Ö. 3000’lere kadar uzanan dünyanın en önemli antik yerleşimlerinden biri olan Troya Kenti’nin UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’ne girişinin 20. yılı nedeniyle ‘2018 Troya Yılı olsun’ teklifinde bulunmuştu. Ardından Başbakan Binali Yıldırım’ın verdiği müjde ile 2018’in Troya Yılı olması kesinleşti. Kültür ve Turizm Bakanlığı da Türkiye’de 2018’i ‘Troya Yılı’ ilan etti.

Roman Kahramanları Homeros’un izinde!

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin