Trabzon’da dolmuş ücretleri dengelenecek

dolmuş ücretleri

Trabzon Büyükşehir Belediyesi sınırları içindeki dolmuş hatlarında ücretlerin dengelenmesi ve farklılıkların giderilmesi için çalıştay düzenlendi

Trabzon’daki M ve S plakalı ticari taşıtların tarife düzenlemelerine yönelik çalıştay Trabzon Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (TESOB) binasında gerçekleştirildi. TESOB Başkanı Metin Kara’nın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya UKOME Şube Müdürü Erdoğan Sadıklar, ilçe şoförler odası başkanlarıyla ilgili ilçe esnaf odası başkanları katıldı.

Büyükşehir genelinde dengeli bir tarife düzenlemesini gerçekleştirmek üzere tarafların bir araya geldiklerini ifade eden TESOB Başkanı Metin Kara, hem esnafı hem de vatandaşı koruyan adaletli bir tarife sistemine geçmek üzere çalışmaların başlatıldığını, kilometresi birbirine yakın hatlardaki ücret farklılıklarının giderileceğini söyledi. Kara, Trabzon’un Büyükşehir statüsüne kavuşturulmasının ardından il sınırları içerisinde dolmuş hatlarında kilometre ve fiyat farklılıkları yaşandığını, bu sorunun düzeltilmesi için verimli bir toplantı yapıldığını vurguladı. Başkan Kara, “Doğu ve batı istikametindeki ilçelerimizde aynı kilometreler üzerinden alınan farklı fiyat uygulamaları sona erecek ve ücretler dengeli bir hale gelecektir. Amacımız hem yolcularımızı hem de esnafımızı koruyarak adaletli bir tarife sistemine geçmektir” dedi. (İHA)

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin