Timurtaş Onan Galeri Ark’ta

Galeri Ark

Ülkemiz fotoğraf sanatında  80’ler birikiminin en önemli temsilcilerden Timurtaş Onan “Zamansız” isimli sergisi ile Galeri Ark’ta 11 Şubat / 5 Mart 2017 tarihleri arasında izleyenlerle buluşuyor.

Sergi Siyah Beyaz fotoğraf uygulamalarının özgün örnekleri ile dikkati çekiyor. Fotoğraflardaki siyahtan beyaza ton dağılımının olağanüstü dengesi konuların izleyiciyle iletişimine olanaklar sağlıyor.

Sergi küratörü Erhan Şermet sergiyi kent ve kentleşmenin insan zaman ilişkilerine getirdiği yeni durumlar üzerine kurgulamış. Zamansız kentte var olmanın insanımıza, bana, sana, ötekine, bize etkilerinin öyküleri yan yana getirilmiş.

Timurtaş Onan İstanbul üzerine çeşitlemeler konulu kitaplarıyla da bu öykülerin öteden beri yaratıcısı. Sanatçı, Tarihi Yarımada’daki  insan ve mekan siyah beyazları ile, İstanbul Blues’daki  İstanbul sokaklarının yaşanmışlıklarına göz atan renkli çalışmalarıyla ,Beyoğlu Geceleri’ndeki  Beyoğlu insanının arka sokaklarına yeni bir bakış sağlayan fotoğraflarıyla bizi bize yeniden anlatan yaklaşımını bu sergi ile de sürdürmüş.

Fotoğraf işlerinin İstanbul Anadolu yakası galerilerinde de sergilenmesi de önemli bir gelişme.

Sergi, 11 Şubat/5 Mart 2017 tarihleri arasında, Cemil Topuzlu Cad. Kaya Apt. No: 49 Göztepe Kadıköy adresindeki Galeri Ark’ta görülebilir.

gazeteistanbul/kültür-sanat

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin