Tim Cook, ‘Apple Öğretmen Eğitimi Programı’nı duyurdu

0
Fotoğraf: Twitter Dr. @ozgurbolat

Teknoloji devi Apple, Şikago’da Lane Technical College adlı bir devlet lisesinde gerçekleştirdiği etkinlikte yenilikçi eğitim çözümlerini duyurdu. 

‘Apple Öğretmen Eğitimi Programı’nı (Apple Teacher Training Program) duyuran teknoloji devi, program ile birlikte duyurulan “Everyone Can Create” uygulaması ile dört alan üzerinde yoğunlaşacak: müzik, video, fotoğrafçılık ve çizim.

Teacher’s Guides uygulaması sayesinde ise öğretmenler, öğrencilere kodlamayı nasıl öğreteceklerini öğrenecekler.

300’den fazla öğretmenin katıldığı salonda Apple, okullar için 200GB iCloud alanını ücretsiz olarak sunacağını açıkladı.

Yeni ucuz iPad modelini de duyuran şirket, Mac’ler içinde Classroom uygulamasını piyasaya sürüyor. Ayrıca Apple, Schoolwork adında ücretsiz olarak ödev dağıtmak ve öğrencileri takip etmek için kullanılacak olan bir uygulamayı sunuyor.

Yeni iPad, Apple Pancil’ı destekliyor. Buna ek olarak uzun süreden sonra ilk kez Pages, Numbers ve Keynote uygulamaları Pencil destekli olarak güncelleniyor. Pages’taki “Dijital kitap oluşturma” işlevi, fotoğrafları, videoları ve Apple Pencil çizimlerini kullanmanıza izin veriyor. Üç iWork uygulaması da iPad’de ücretsiz olarak çalışıyor.

Okullar için 299 dolar, son kullanıcı için 340 dolara satışa çıkacak olan yeni iPad Air 2018: 10 saat pil ömrü, 9,7 inç ekran, 8MP kamera, LTE seçeneği, A10 Fusion yongası, TouchID ve HD FaceTime kameraya sahip.

AR teknolojilerini destekleyen yeni tablet ile öğrenciler, Boulevard AR uygulaması ile sınıftayken bir müzeyi dolaşabiliyor, sanat eserlerini yakından görebiliyorlar.

Öte yandan şirketin geliştirdiği Swift Playgrounds sayesinde çocuklar, kodlama yeteneklerini geliştirebilecekler.

Apple’ın uygulamalarla desteklenen yenilikçi eğitim teknolojilerinin, ülkemizde uygulama alanında zayıf kalan FATİH Projesi dahil olmak üzere pek çok ülkeye ve okula örnek olması bekleniyor.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin