Teşhis edilemeyen hastalık, hayatını kabusa çevirdi

0

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde yaşayan 60 yaşındaki Suriye uyruklu bir adamın vücudunun her tarafında çıkan yaralar, hayatını kabusa çevirdi. Teşhis edilemeyen hastalık nedeniyle yatalak hale gelen yaşlı adam, sulu yemekler dışında herhangi bir şey yiyemiyor. 

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde yaşayan 60 yaşındaki Suriye uyruklu Mahmut Nebi, vücudunda yaralar çıkmaya başlayınca Suruç Devlet Hastanesine gitti. Burada yatırılarak 15 gün tedavi edilmeye çalışılan Nebi, hastalığına teşhis konulamayınca Şanlıurfa merkeze, oradan da Gaziantep’e gönderildi. Burada tedavi altına alınan Nebi, fenalaşınca yoğun bakıma alındı. Yaklaşık 50 gün yoğun bakımda kalan Nebi, hastalığının tedavisi olmadığı gerekçesiyle taburcu edilerek evine gönderildi. Nebi ve eşi hastalığa çözüm bulma ümidiyle Mersin ve Adana’ya da gitti. Fakat Mersin ve Adana’da da hastalığın tedavisinin olmadığını öğrenen aile, çaresiz bir şekilde Suruç’a geri döndü.

Yaralar ağzının içini de kapladı

İlçeye bağlı Yıldırım Mahallesinde yaşayan Nebi’nin bakımını eşi Hedle Nebi yapıyor. Yatalak hâle gelen Nebi, ağzının içi de yara olduğundan sulu yemekler dışında herhangi bir şey yiyemiyor. Eşi Hedle’nin kendisiyle ilgilenmesi sayesinde hayata tutunan Nebi, yetkililere seslenerek tedavisi için yardım istedi.

Tedavisi olmadığı gerekçesiyle hastanelerin hasta kabul etmediğini söyleyen Hedle Nebi, bütün kapıların kapalı olduğunu söyleyerek yardım istedi. Eşinin yatalak hâle geldiğini söyleyen Hedle Nebi, ağzının içi de yara olduğundan sadece yoğurt ve çaya kattığı ekmekle besleyebildiğini, onu da yeteri kadar yiyemediği için sürekli aç olduğunu dile getirdi.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin