“Temel Haklar ve Demokratik Değerler Öğretimi” başlıyor

“Anne Frank’ın Yaşam Öyküsü Üzerinden Temel Haklar ve Demokratik Değerler Öğretimi” başlıyor. 

Sivil ve Ekolojik Haklar Derneği (SEHAK) ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyoloji ve Eğitim Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (SEÇBİR) iş birliği ile gerçekleştirilecek olan seminer ile katılımcılara Anne Frank’ın insanlığa bıraktığı miras,   toplumda insan hakları bilinci anlatılacak.

“Anne Frank’ın Yaşam Öyküsü Üzerinden Temel Haklar ve Demokratik Değerler Öğretimi” adlı seminer iki tam gün şeklinde 8-28 Nisan tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek olup, adresle ilgili detaylar eğitime katılacaklara daha sonra iletilecektir.

Eğitim hakkında
Katılımcılara, tarih, Holokost (Soykırım) ve insan hakları eğitimi konularında, ulusal ve uluslararası düzeyde geliştirilmiş materyaller ve eğitim metotları tanıtılacaktır. Tarihi olaylar ve insan hakları ihlalleri gözden geçirilerek, günümüz toplumlarında ayrımcılık ve önyargıların oluşumu ve bunun sonuçları ele alınacaktır. Aktif katılım içeren seminerde, katılımcılar karşılıklı etkileşimle çalışmalar gerçekleştirecekler ve katılımcılara ileride kendi çalışmalarında kullanabilecekleri materyaller sağlanacaktır. Eğitimin sonunda Katılım Sertifikası verilecektir.
Kimler katılabilir?
Tarih, Holokost, insan hakları, ayrımcılık, kültürlerarası diyalog alanlarında eğitim veren herkese açıktır.
Kayıt ve Katılım Koşulları:
Eğitimden yararlanabilecek kişi sayısı sınırlı olduğundan aşağıdaki kıstaslar göz önüne alınarak değerlendirme yapılacaktır:
  • Özellikle lise öğrencileri ve gençlere yönelik eğitim vermek konusunda deneyim sahibi olmak,
  • İnsan hakları konusunda duyarlılık sahibi olmak,
  • Başvuru formunu eksiksiz ve açıklayıcı bir şekilde doldurmak,
  • Başvurunun eğitim amaç ve hedefleri ile uyumlu olması,
  • Katılımcıların toplumsal konumları ve kimlikleri itibariyle (yaş, cinsiyet, cinsel yönelim, engellilik, vb.) eşit dağılımı.
Önemli not:
İstanbul dışından başvuranlar, konaklama ve ulaşım masraflarını kendileri karşılayacaktır.  Katılım ücretsiz olup, katılımcıların tüm programa katılımları zorunludur. Aksi takdirde başvurular ret edilecektir.
Başvuru formu için tıklayınız…

 

 

 

 

 

 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin