TEGV ilkokul sergisinde

Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı, Mersin’de ilkokul öğrencilerinin çıkarttığı gazetenin sergi açılışını yaptı.

TEGV Mersin Öğrenim Birimi tarafından yapılan etkinlikte, ilkokul öğrencileri gazete çıkardı. Çıkarılan gazetenin tanıtımı ve sergi açılışı için düzenlenen etkinliğe, Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, TEGV Mersin Öğrenim Birimi sorumlusu Müberra Ateş ile öğrenciler ve veliler katıldı. Etkinlikte konuşan Başkan Muhittin Pamuk, Akdeniz Belediyesi olarak Eğitim Gönüllüleri Vakfı ile işbirliği içerisinde çok farkı etkinliklerde birlikte olduklarını söyledi.

 Müberra Ateş (sağda)

İlçede belediye olarak eğitime ciddi katkı sağladıklarını kaydeden Pamuk, “Bundan sonra da sağlamaya devam edeceğiz. Çünkü biliyoruz ki eğitimde sadece kamu kurum ve kuruluşların katkısı yeterli değil, aynı zamanda tüm sivil toplum örgütlerinin eğitime katkı sağlaması çok önemli. Bu birliktelik ve iş birliği eğitimin gerek kalitesinin artırılması gerekse sevgili gençlerimize ve çocuklarımıza iyi bir eğitimin sağlanması noktasında çok önemli katkı sağlayacak. O nedenle sivil toplum örgütleriyle işbirliğinin çok önemli olduğuna inanıyoruz. Akdeniz Belediyesi olarak da bundan sonra bu iş birliğini devam ettirmek istiyoruz. Bu güzel etkinliği organize eden ve emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Akdeniz Belediyesi olarak her zaman sizlerin yanınızdayız” dedi.

Muhittin Pamuk (sağda)

TEGV Mersin Öğrenim Birimi sorumlusu Müberra Ateş de Başkan Pamuk’a teşekkür ederek, “12 haftanın sonunda verdiğimiz emeklerden sonra bu gazeteyi çıkardık. Emeği geçen proje gönüllüleri Ender ve Cuma’ya çok çok teşekkür ederim. Yine çocukları 12 hafta boyunca bizlere taşıyan velilere çok çok teşekkür ediyorum. Gerçekten harika bir gazete çıktı. Yanımızda olun, bize destek olun ve bugünün tadını çıkarın. Çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin