Tayland’da kurtarma operasyonu sürüyor

Tayland’da, yaptıkları gezi sırasında bir mağarada mahsur kalan 12 futbolcu çocuktan dördünün kurtarılmasının ardından, kurtarma operasyonu sürüyor.

Tayland’ın kuzeyindeki Çiang Rai eyaletinde, yaptıkları gezi esnasında antrenörleri ile birlikte bir mağarada mahsur kalan çocukları kurtarma operasyonu sürüyor. Dün saatlerce süren çalışmaların ardından mağaradaki 4 çocuk kurtarılmıştı. Yabancı dalgıçların da bulunduğu kurtarma ekibi, mağarada bulunan 8 çocuk ve antrenörleri kurtarmak için yeniden harekete geçti.

Tayland İçişleri Bakanı Anupong Paochinda gazetecilere yaptığı açıklamada, kurtarılan çocukların sağlık durumlarının iyi olduğunu, tedavilerinin de sürdüğünü ifade etti.

Yaşları 11-16 arasında değişen 12 futbolcu çocuk ile antrenörleri, 23 Haziran’da Tham Luang Nang Non mağarasına yaptıkları gezi sırasında şiddetli yağış nedeniyle mağaranın girişini su basması sonucu içeride mahsur kalmıştı. Grup, 9 gün süren arama çalışmalarının ardından dalgıçlar tarafından bulunmuştu. Operasyonun, koşullara göre 2-4 gün arası süreceği belirtiliyor.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin