Tayland Kralı, korumasıyla evlendi

0

Tayland Kralı Maha Vajiralongkorn, kişisel güvenliğinden sorumlu Orgeneral Suthida ile evlendiğini duyurdu. Suthida,  Bangkok’ta düzenlenen düğün töreni sırasında Kral Maha’nın önünde diz çökerken görüntülendi. Ayrıca kraliyet ailesinin diğer üyeleri ve saray danışmanları da diz çökerken görülüyor.

Tayland Kraliyetinden yapılan açıklamada, Tayland Kralı Vajiralongkorn’un, kişisel güvenliğinden sorumlu Orgeneral Suthida Vajiralongkorn Na Ayudhya ile sürpriz bir evlilik gerçekleştirerek, Suthida’yı ülkenin kraliçesi ilan ettiği bildirildi. Bildiride nikahın yasalara ve kraliyet geleneklerine uygun olarak gerçekleştiği ve Kraliçe Suthida’nın bundan böyle kraliyet ailesi mensuplarının tüm imtiyazlarına sahip olacağı ifade edildi.

Babası Bhumibol Adulyadej 2016’da hayatını kaybettikten sonra hükümdar olan 66 yaşındaki Vajiralongkorn, 3 kez evlendi ve 7 çocuğu var. Merhum Kral Vajiralongkorn, Thai Airways’in eski uçuş görevlisi Suthida Tidjai’yi 2014 yılında koruma ünitesinin komutan yardımcısı olarak atamıştı. Aralık 2016’da ise Suthida’ya Orgeneral unvanı verilmişti.

”Orgeneral Suthida Kralın önünde diz çökerken”
Törende diz çöktü

Suthida, Bangkok’ta düzenlenen düğün töreni sırasında Kral Maha’nın önünde diz çökerken görüntülendi. Ayrıca kraliyet ailesinin diğer üyeleri ve saray danışmanları da diz çökerken görülüyor. Evlilik töreninde paylaşılan bir diğer fotoğrafta ise Kral, Kraliçe’nin başından kutsal su dökerken görülüyor.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin