Su altındaki Atatürk büstünde Türk bayrağı açtılar 

Yurt içi ve yurt dışındaki birçok denizde yaptığı dalışlarda sualtı yaşamını fotoğraf karelerine yansıtan Erhan Esirtgener’in eserlerinden en çok beğenilen ise Çeşme’de suyun altında bulunan Atatürk büstünde açılan Türk bayrağını yansıtan fotoğrafı oldu.

Nilüfer Belediyesi Halk Evi Sergi Salonu bu hafta, dalış profesyoneli Erhan Esirtgener’in ‘Deniz ve İnsan’ adlı sergisine ev sahipliği yapıyor. Serginin açılışını, Nilüfer Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güney Özkılınç yaptı. Hobi amaçlı dalış yapan Erhan Esirtgen’in, yurt içi ve yurt dışındaki birçok denizde yaptığı dalış sırasında çektiği fotoğraflardan oluşan sergiye, sualtı meraklıları ve sanatseverler büyük ilgi gösterdi. Fotoğraf karelerinden sualtındaki Atatürk büstünde açılan Türk bayrağı ise büyük beğeni kazandı. Her bir fotoğrafın ayrı bir hikayesinin olduğunu belirten Nilüfer Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güney Özkılınç, sergiyi gezerken adeta sualtının büyüsüne kapıldıklarını söyledi.
Erhan Esirtgener’in, sergide yer alan fotoğrafların satışından elde edilecek geliri, alanında başarı kazanan öğrencilere katkı sunmak için Nilüfer Kültür Sanat Kulübü Derneği’ne bağışlanacak. 10 yıldır dalış yaptığını belirten Erhan Esirtgener ise, “Türkiye’de ve dünyanın çeşitli denizlerinde dalış yaptım. Maldivler’den Mısır Kızıldeniz’e, Ürdün Kızıldeniz’den Kos Adası’na kadar birçok bölgesinde daldım. Ülkemizde de Karadeniz hariç tüm bölgelerde bu heyecanı yaşadım. Dalış yaptığım bölgelerde gördüklerimi fotoğraflamak ve meraklıları için paylaşmak istedim” dedi.
Balık türlerinden çeşitli sualtı canlılarına, doğal resiflerden batıklara kadar birbirinden güzel fotoğrafların bulunduğu ‘Deniz ve İnsan’ sergisi, 26 Aralık Salı gününe kadar Nilüfer Belediyesi Halk Evi Sergi Salonu’nda açık olacak.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin