Şehit Binbaşı Kürşat Selim Şenol’un evinde yas var

Şehit Binbaşı'nın evinde yas var

Hakkari’nin Yüksekova ilçesi İkiyakalar bölgesindeki operasyon sırasında uçurumdan düşerek şehit olan Binbaşı Kürşat Selim Şenol’un evinde yas var.

Şehit Binbaşı’nın ailesinin yaşadığı Isparta Eğirdir Dağ Komando Okulu lojmanlarındaki eve dev Türk Bayrağı asıldı. Evli ve iki çocuk babası olan şehit Binbaşının ailesi, sabah acı haberi aldıktan sonra Uşak’a doğru yola çıktı. Şehit binbaşının yarın ikindi namazının ardından Uşak’ta toprağa verileceği bildirildi.

Şehit Binbaşı'nın evinde yas var
Şehit Binbaşı Kürşat Selim Şenol

Şehit Binbaşı Kürşat Selim Şenol’un Isparta Eğirdir Dağ Komando Okulunda görevliyken bir süre önce Hakkari’ye tayininin çıktığı ve ailesini Eğirdir’de bıraktığı öğrenildi.

TSK’dan yapılan açıklamada, 15 Nisan 2017 tarihinde saat 05.40 sularında, Hakkari ili Yüksekova ilçesi İkiyaka/Davulcu Tepe mevkiinde operayon kapsamında bulunan birlikteki 3 askerin, bölgenin sarp, dik, buzlu ve havanın karanlık olması sebebiyle kayarak uçurumdan aşağıya düştüğü, olayda 2 askerin şehit olduğu, birinin ise hafif yaralı olarak hastaneye sevk edildiği bildirilmişti.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin