Savcı ‘deliller sabit’ dedi, mahkeme istismar zanlılarını tutuklamadı!

İzmir Kiraz’da 3 yıl önce 14 yaşındaki çocuğa cinsel istismar saldırısında bulunan Serkan Y. ve Süleyman A. savcının ‘deliller sabit’ mütalaasına rağmen tutuklanmadı.

Serkan Y. ve Süleyman A. 15 Ocak 2014 tarihinde İzmir’in Kiraz ilçesine bağlı bir köyde 4 yaşındaki C.G isimli bir kız çocuğunu alıkoyarak cinsel istismar saldırısında bulunmuştu. Evden kaçan ve saldırıyı yanına sığındığı bir kadına anlatan çocuk ve beraberindeki kadınla suç duyurusunda bulunmuştu.

Serkan Y. ve Süleyman A. hakkında üç yıl sonra Ödemiş Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada mütalaasını veren Cumhuriyet Savcısı çelişkili savunmalar ile toplanan deliller birlikte değerlendirildiğinde, şüphelilerin üzerlerine atılı suçları işledikleri sabit olduğu, her iki sanığında ‘Çocuğun cinsel istismar’ suçundan 16’şar yıl, ‘Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçundan 7’şer yıl hapis talep etti.

Skandal karar

Savcının ‘deliller sabit’ mütalaasına rağmen mahkeme tutuklamadı. Sanıkların tutuksuz yargılanmasına karar veren mahkeme duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin