“Şark Dişçisi” Ermenistan turnesine çıkıyor

Şark Dişçisi

Nilüfer Belediyesi “Tiyatro” büyük beğeni toplayan “Şark Dişçisi” isimli oyunuyla, Avrupa Birliği tarafından desteklenen “Türkiye-Ermenistan Normalleşme Süreci Destek Programı 2” kapsamında Ermenistan’da izleyici karşısına çıkacak

Nilüfer Belediyesi ‘Tiyatro’nun 2016-2017 tiyatro sezonunda sahneye koyduğu Şark Dişçisi yurt dışına açılıyor.

Bursa ve İstanbul’da tiyatro tutkunları ile buluşan ve büyük beğeni toplayan Şark Dişçisi, Ermenistan turnesine çıkmaya hazırlanıyor. 19. Yüzyıl Osmanlı Edebiyatı’nın en önemli hiciv yazarlarından Hagop Baronyan’ın yazdığı, Engin Alkan’ın yönettiği Şark Dişçisi, 12-18 Mayıs 2017 tarihinde Erivan ve Gümrü’de izleyici karşısına çıkacak.

Şark Dişçisi Şark Dişçisi

Şark Dişçisi, “Türkiye-Ermenistan Normalleşme Süreci Destek Programı 2” çerçevesinde Avrupa Birliği desteğiyle, Ermenistan’da sahnelenecek.

Kamu Gazetecilik Kulübü’nün bir kültür projesi olan “Şehirler Buluşuyor” projesi kapsamında Ermenistan izleyicisi ile buluşacak olan oyun, aynı zamanda Nilüfer ile Erivan ve Gümrü arasında da bir köprü kurulmasını sağlayacak.

Tiyatro izleyicisinin beğenisini topladı

Osmanlı ve Ermeni tiyatrosunda önemli bir yeri olan oyun ve hiciv yazarı Hagop Baronyan’ın yazdığı oyun, Bursa’da seyirciden büyük ilgi gördü.

Oyunun yönetmenliğini yapan Engin Alkan, başrolü de Bedia Ener ile paylaşıyor.

Şark Dişçisi’nde Çağdaş Tekin, Deniz Gürsucu, Mert Tiryaki, Cansu Ecem Erkek, Mesut Özsoy, Gökhan Kum, Hakan Kahraman, Suat Onur Çalık, Şeyma Gökçe Cengiz, Yüce Armağan Erkek, Ferya Soysal ve Nihan Işık da performanslarıyla izleyiciden büyük alkış topluyor.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin