Sahne sanatçıları tuvalleriyle Maltepe Üniversitesinde!

Sahneden Tuvale

Maltepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, 8-28 Şubat tarihleri arasında farklı disiplinlerdeki çalışmalarıyla 13 sanatçının eserlerinden oluşan “Sahneden Tuvale” adlı resim sergisi düzenliyor.

Sahneden TuvaleMaltepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Galerisinde 8- 28 Şubat tarihleri arasında sergilenecek olan eserler ressam ve Maltepe Üniversitesinde Yrd. Doç. Dr. Mehmet Özen ile tiyatro sanatçısı, yönetmen Murat Ozan küratörlüğünde gerçekleşecek. Sergide, sahnelerden tanınan oyuncu, yönetmen ve sahne tasarımcılarının eserleri yer alacak. Şubat ayının sonuna kadar sanatseverlerle buluşacak olan eserler, sahneden perdeye ve televizyona, görmeye alışık olduğumuz yüzleri bir araya getirecek. Kendi dünyalarını sahne gibi kullandıkları tuvallere yansıtan sanatçılar, disiplinler arası üretimlerin zenginliğini ziyaretçilerle paylaşacak.

Sahneden Tuvale Mehmet Özen
Mehmet Özen

Ayrıca müziğin resmini yapan ressam Mehmet Özen, canlı müzik eşliğinde gerçekleştireceği performansla resmin ve müziğin yan yana gelmesinden doğan algısal zenginliği, izleyicilerle paylaşacak. Serginin açılışı 8 Şubat 13.30’da yapılacak.

Sergide eserleri yer alacak sanatçılar: Barış Eren, Eylül Soğukçay, Faik Ertener, Gafur Uzuner, Mehmet Özen, Muhammet Nurullah Tuncer, Nesimi Kaygusuz, Rıfkı Demirelli, Savaş Özdemir, Selahattin İlhan, Selahattin Taşdöğen ve Vildan Türkbaş.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin