Runatolia Maratonu’nda iyilik için koş

Runatolia Maratonu

Runatolia Maratonu’nda iyilik peşinde koşmak için geri sayım başladı

Adım Adım Yardımseverlik Platformu ile Runatolia Maratonu’nda iyilik peşinde koşmak için başvurular devam ediyor. Bu yıl 5 Mart 2017 tarihinde koşulacak olan maraton için son başvurular 28 Şubat 2017’de.

Bahara merhaba koşusu niteliğinde muhteşem bir hafta sonu aktivitesi olan ve 2006 yılından beri düzenlenen maraton, Türkiye’deki en keyifli koşulardan biri. Başta İstanbul Maratonu ve Runatolia Maratonu aracılığıyla ülkemizin önemli sosyal sorumluluk projelerine maddi kaynak ve tanıtım desteği sağlamak için çalışan Adım Adım Platformu üyelerini bir araya getiren maratonun, bu yıl 12’ncisi düzenleniyor. Maratona katılan koşucuların %25’i genel olarak ADIM ADIM üyesi olmakla beraber her sene iyilik peşinde koşanların sayısı artıyor.

Runatolia Maratonu’nda iyilik için koş

Dünyada ilk

İlk olarak 37. İstanbul Maratonu’nda kullanılan ve dünyada ilk dijital kaynak yaratma platformu olma özelliğini taşıyan İPK (İyilik peşinde Koş) Platformu aracılığıyla koşudan 15 gün önce ve 15 gün sonrasına dek 23 STK adına bağış yapılabilecek. 5 Mart 2017 tarihinde koşulacak olan Runatolia Maratonu için son başvurular 28 Şubat 2017 tarihine kadar Maratonu için son başvurular 28 Şubat 2017 tarihine kadar yapılabilecek. Başvurunun hemen ardından ‘ipk.adimadim.org’ta profil oluşturularak bağışlar toplanabilecek.

2016 Runatolia’da 824 gönüllü koşucu seçtikleri STKlar için 1.476.382 TL bağış toplanırken, bu yıl yaklaşık olarak 1.500 gönüllü koşucunun 2,5 milyon TL bağış toplaması hedefleniyor.

Adım Adım İPK Platfomu üzerinden Runatolia süresince bağış yapılabilecek Sivil Toplum Kuruluşları şunlar: AÇEV, AKUT, ALİKEV, Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği, Darüşşafaka, Down Sendromu Derneği, Hayata Destek, KAÇUV, Kansersiz Yaşam Derneği, KORUNCUK, ÖRAV, Sen De Gel, TEGV, TEMA, TEV, TİDER, TOÇEV, TOFD, TOG, Tohum Otizm Vakfı, Türkiye Alzheimer Derneği, Türkiye Çocuklara Yeniden Özgürlük Vakfı, Yeniden Biz

Runatolia Maratonu’nda iyilik için koş 3

Yardımseverlik koşusu süreci nasıl işliyor?

Koşucu tarafından Adım Adım çatısı altında bulunan STK’lardan ve bu STK’ların bağışa açtığı projelerden biri seçilir. Seçtiği projeye bağış toplamak için koşucu, ülkemizin en büyük iki yarış organizasyonu olan İstanbul Maratonu ya da Antalya Runatolia Maratonu’nda veya koşuyla eğlenceyi bir araya getiren New Balance Bozcaada Yarı Maratonu’nda koşabilir. Maratonlardan birine kayıt yaptırdıktan sonra ipk.adimadim.org sitesi üzerinden Adım Adım İPK (İyilik Peşinde Koş) Platformu’na da kayıt olur ve profilini oluşturarak, adına koşacağı STK’yı ve projesini seçer. Koşucu bundan sonra tüm sosyal çevresine desteklediği ve bağış toplamak üzere koştuğu/yürüdüğü projenin anlatılmasından sorumludur.

Adım Adım ayrıca her koşucuya sosyal çevresine duyuru yaparken kullanabileceği ve desteklediği projeye özel hazırlanmış “bağış mektupları” şablonları ve bazı bağış toplama tüyolarını da İPK Platformu sitesinden sunar. Bağış yapacak olan herkes, İyilik Peşinde Koş Platformu aracılığıyla, kolayca, koşucu tarafından seçilen STK’nın kredi kartı hesabına bağışını yapar. Adım Adım, bağış toplanması esnasında herhangi bir mali alışverişe karışmamaktadır. Bağış süreci, maratonlardan 15 gün önce başlar ve 15 gün sonrasına kadar devam eder. Bu süre zarfında, tüm koşucular adlarına gelen bağışları online olarak, anlık bir şekilde takip edebilmektedirler. Bağış yapan her kişiye sistem tarafından otomatik olarak STK adına teşekkür yazısı gönderilmektedir ancak eğer koşucu isterse, daha sonra kendi de bir yazı göndererek yapılan bağışın kendi ve seçtiği STK adına öneminden bahsedebilir.

gazeteistanbul

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin