Roman Kahramanları Festivali rengarenk görüntülerle Bolvadin’de

Milli Eğitim Bakanlığı desteği ve Roman Kahramanları dergisi ve Maltepe Üniversitesi işbirliğiyle Roman Kahramanları Festivali Türkiye genelinde, 17-21 Aralık tarihlerinde düzenleniyor. Festival kapsamında  roman kahramanlarının kostümlerine bürünüp kamera karşısına geçen Bolvadin RSYK Sosyal Bilimler Lisesi öğrencilerinin fotoğrafları görücüye çıktı. Ülke genelinde sosyal bilimler liselerindeki kültür etkinlikleriyle Roman Kahramanları Festivali hafta boyunca kutlanmaya devam edecek.

Fotoğraf sanatçısı Yusuf Pektaş’a poz veren öğrencilerin fotoğrafları büyük ilgi gördü. öğrenciler kendi roman kahramanlarını anlattılar. Bir hafta sürecek festivalde Maltepe Üniversitesinde yapılacak programla da İstanbul’da da festival programına devam edilecek. Türkiye’nin pek çok yerinden katılacak olan Sosyal Bilimler liselerinin de yer alacağı programda öğrenciler kendi kahramanlarını düzenlenen “Benim Roman Kahramanım” panelinde anlatacak.

Milli Eğitim Bakanlığı desteği ile Roman Kahramanları dergisi ve Maltepe Üniversitesi işbirliğiyle hazırlanan festival kapsamında Bolvadin RSYK sosyal bilimler lisesinde pek çok akademisyen ve yazar söyleşi, konferans ve seminerler verecek. Kapanış programında ise AKÜ konservatuvar öğretim üyelerinden oluşan sanatçılarla “Romanlardan Şarkılar” konseri verilecek.

 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin