Rol yaparken gerçek oldu

Meme kanseri

Meme kanserine farkındalık amacıyla kamu spotunda rol alan Gülşen Madan, meme kanseri olduğunu öğrendi.

Meme kanserine farkındalık oluşturmak amacıyla 2016’nın Nisan ayında çekilen bir kamu spotunda rol aldıktan dokuz ay sonra meme kanserine yakalanan 38 yaşındaki oyuncu Gülşen Madan, hastanede yaşadıklarını ve tedavi sürecinde gördüklerini anlatacağı bir film çekmek istiyor. 2016 yılında Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezinden (KETEM) kanserle ilgili kamu spotunda oynama teklifi geldiğini belirten Madan, “Kamu spotunda oynadığım süreçlerde ben kendi kanserli, tümörlü hücrelerimi besliyormuşum, hiç haberim yok” dedi.

Doğum gününden bir gün sonra öğrendi

Yaşadıklarını anlatan Madan, “Belli bir süre sonra kol altımda bir beze keşfettim. O beze çok kısa süre sonra meme üzerinde bayağı büyük bir kitleye dönüşmüş. Farkındayım ama bu kadar kısa sürede bu kadar büyük bir şey nedir, beklemiyordum” şeklinde konuştu. Hastanedeki tetkik sonuçlarını doğum günü olan 15 Ocak’tan bir gün sonra aldığını ve meme kanseri olduğunu öğrendiğini belirten Madan, 30 Ocak’ta ameliyat olduğunu ancak ameliyattan önceki 10 gün hastanede yattığını söyledi.

Hastanede yattığı süre boyunca özel oda istemediğini, koğuşta kaldığını, diğer hayatları görmek istediğini dile getiren Madan, sözlerini şöyle sürdürdü: “O 10 gün apayrı bir süreçti zaten. Bir buçuk yıldır tedavi görüyorum. Kemoterapim çok yeni bitti. Saçlarım uzamaya başladı. Bir ay ışın tedavisi gördüm. Çok şükür iyi gidiyoruz ama bu süreçte beni mutlu eden, gülümseten hiçbir şey olmadı.”

“Maddi desteğe ihtiyacım var”

Hastanede gördüklerini kısa filmle anlatmak istediğini dile getiren Madan, “O hayatlara dokunmak için yazdım çizdim. Bir kısa film projem var benim ve bu projem için maddi desteğe ihtiyacım var” dedi. Filmin çok ruhani ve rahmani olduğunu, isminin ise “Canlanış” olduğunu söyleyen Madan, “Hem bedensel hem de ruhani bir canlanış. Bedensel canlanıştan kastım temizlenmek, şifalanmak” ifadelerini kullandı.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin