Rize’de şehrin içinden akan kapalı dereler temizleniyor 

Rize şehir merkezinde şehrin içerisinden akan üzeri kapalı ve olası sel felaketlerinde tıkanarak şehirde ağır tahribata yol açabilecek dereler belediye ekipleri tarafından temizleniyor.

Kale, Hamam, Gülbahar, Portakallık, Bağdatlı ve Müftü mahallesi ile Gündoğdu’da bulunan derelerin temizliği için Belediye Su ve Kanalizasyon İdaresi ekipleri çalışmalarını yoğunlaştırdı. Bölgede her zaman şiddetli yağış olma ihtimalinin yüksek olması nedeniyle çalışmalar hızlı bir şekilde ilerlerken, derelerin deniz tarafındaki menfezlerin içleri iş makineleri ile tek tek temizlendi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap, “İlimiz yağmur bakımından oldukça fazla yağış alan bir bölge olduğunda dolayı gerek dereler gerekse denize yakın olan kıyı şeridi üzerinde oldukça yoğun bir çalışma yapmaktayız. Bu çalışmalarda minyatür dediğimiz küçük iç makineleriyle üzeri kapalı derelerin temizliğini rahatça yapıyor ve içerisinde bulunan atık malzemeleri alıp tahliye ediyoruz.

Belediye olarak biz bu çalışmaları ayda bir yapıyor ve gerekli önlemleri alıp aşırı yağışlara karşı önlemlerimizi alıp şehrin suya teslim olmasını önlüyoruz” ifadelerini kullandı.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin