Reyhanlı’da patlama: 3 ölü

Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde bir patlama meydana geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan patlamayla ilgili yaptığı açıklamada, “Suriyeli 3 kişi aracın içerisinde, bomba olduğu belli. Onun patlamasının neticesinde İçişleri Bakanımızın verdiği bilgiye göre 3’ü de ölmüş” diye konuştu.

Hatay Reyhanlı’da bir araçta meydana gelen patlamada Suriye uyruklu olduğu belirlenen 3 kişi öldü. Olay yerine çok sayıda ambulans ve polis ekibi sevk edildiği bildirildi. Patlamanın nedeninin henüz netleşmediği belirtilirken, olay yerine bomba imha ekiplerinin sevk edildiği ifade edildi.

“BOMBALI ARAÇ” İHBARI

Patlayan otomobille bağlantılı olduğu ileri sürülen bir başka bombalı otomobil olduğu ihbarı üzerine polis ilçede geniş güvenlik önlemi aldı. İlçenin giriş ve çıkışları ile ana caddelerinde güvenlik önlemleri yoğunlaştırılarak sürüyor.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: KİMLİK TESPİTLERİ YAPILDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan patlamayla ilgili yaptığı açıklamada, “Suriyeli 3 kişi aracın içerisinde bomba olduğu belli. Onun patlamasının neticesinde İçişleri Bakanımızın verdiği bilgiye göre 3’ü de ölmüş. Bunun gerisinde olduğu konusunda çalışma yapılıyor. Neticesi ortaya çıkacaktır. Terörle bir bağlantısı olabilir istikametinde. Birkaç saat içinde bakanlığımız da daha detaylı bilgi verecektir” dedi.

BELEDİYE BAŞKANI: ARAÇTAKİLER SURİYELİ 

Reyhanlı Belediye Başkanı Mehmet Hacıoğlu Habertürk’e yaptığı açıklamada, “3 kişinin bulunduğu araçta 2 kişinin öldüğü haberini aldık, 1 kişi ağır yaralı. Olay yerinde çalışmalar devam ediyor. Bunun dışında yaralımız yok” diye konuştu.

Beycan Üçkardeş’in aktardığı bilgilere göre, araçta bulunanların Suriyeli olduğu üzerinde duruluyor. Patlamanın el yapımı ihtimali veya aracın LGP’li olmasından dolayı gerçekleştiği değerlendiriliyor.


Kaynak: HaberTürk

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin