Paris İklim Anlaşması’nın 2030 yılı hedefleri masaya yatırılacak

0

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın, 17-18 Nisan tarihlerinde Almanya’nın Berlin şehrinde düzenlenecek olan ‘4’üncü Uluslararası Enerjide Dönüşüm Diyaloğu’ konferansına katılmak üzere Almanya’ya gideceği belirtildi.

Bakan Albayrak’ın, Berlin’deki temasları kapsamında “Geçiş Dönemlerinde Enerji Piyasaları” başlıklı oturumda konuşma yapması beklenirken, diğer konuşmacıların arasında Ürdün Enerji Bakanı Salih el-Harabişe, Norveç Enerji Bakanı Terje Soviknes ve Siemens Yönetim Kurulu Üyesi Cedrik Neike de yer alıyor. Konferansta, Paris İklim Anlaşması’nın 2030 yılı hedefleri de masaya yatırılacak.

Bakan Albayrak’ın Berlin ziyareti sırasında, Alman enerji şirketlerinin yöneticileri, Alman iş dünyası temsilcileriyle bir araya gelmesi ve siyasi temaslarda bulunması bekleniyor. Enerji Bakanı Albayrak’ın, Alman Dışişleri Bakanı Heiko Maas ile görüşmesi, mevkidaşı Alman Ekonomi ve Enerji Bakanı Peter Altmaier ile de bir araya gelmesi bekleniyor.

Almanya’da yeni hükümetin kurulmasının ardından Türkiye’den gerçekleştirilecek ilk üst düzey ziyaret olması nedeniyle Albayrak’ın Berlin temasları önem taşıyor.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin