Organları 3 kişiye umut olacak

Antalya’nın Manavgat ilçesindeki evinde düşerek ağır yaralan ve bugün beyin ölümü gerçekleşen 62 yaşındaki Ali Demirel’in organları 3 kişiye umut olacak.

27 Ekim tarihinde Manavgat’taki evinden düşerek başını yere çarpan Ali Demirel ağır yaralandı. Olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırılan Demirel, yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı. Demirel, 12 günlük yaşam mücadelesini kaybetti. Beyin ölümü gerçekleşen Demirel’in karaciğer ve böbrekleri kardeşinin izniyle bağışlandı.

Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden gelen ekip, Demirel’in karaciğer ve böbreklerini alarak Antalya’ya götürdü. Böbreklerden birisi ile Karaciğer Araştırma Hastanesi’nde, diğer böbreğin ise Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yatmakta olan hastalara nakledileceği bildirildi.

Manavgat Devlet Hastanesi Organ Nakli Koordinatörü Özlem Olcay 3-9 Kasım tarihlerinin Organ Bağışı Haftası olduğuna dikkat çekerek “Dün Manavgat Devlet Hastanesi’nde bir beyin ölümümüz gerçekleşti. Hastamızın yakınları organ bağışını kabul ettiler. Onlara bu yüce gönüllülüklerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Organlar sol böbrek ve karaciğer Antalya Eğitim Araştırma Hastanesi’ne, sağ böbrek Akdeniz Üniversitesi’ne gitti. Türkiye’de yaklaşık 26 bin organ bekleyen hasta var. Ve yeterli bağış olmadığı için bunun yüzde 10’unu kaybediyoruz maalesef” şeklinde konuştu.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin