Ordu’da köpekler zehirlenerek öldürüldü

0

Ordu’nun Çamaş ilçesinde sokak köpekleri, kimliği belirsiz kişiler tarafından zehirlenerek öldürüldü.

Ordu’nun Çamaş ilçesinde sokak köpeklerinin, kimliği belirsiz kişiler tarafından zehirlenmesi iddiası ilçeyi ayağa kaldırdı. Vatandaşlar iddiasına göre, kent merkezinin çeşitli bölgelerine bırakılan etleri yiyen sokak köpekleri, bir süre sonra zehirlendi. Sokakta feci şekilde can veren sokak köpekleri, vatandaşların tepkisine yol açarken, ilçe sakinleri bu anları video çekerek kayıt altına aldı. Sosyal medyada da paylaşılan görüntüler, takipçilerin tepkisine yol açtı.

Telef olan köpekler belediyenin çöp toplama aracı ile taşındı

Kim tarafından zehirlendiği bilinmeyen ve araştırmaların sürdüğü olayda, telef olan sokak köpeklerinin belediyeye ait çöp toplama araçlarına yüklendi. Vatandaşlar, bunu yapanların insani duygularından yoksun olduğunu belirtti. İlçeyi ayağa kaldıran olayda vatandaşlar, suçluların biran önce bulunmasını talep ederek, yaklaşık 6 ay önce buna benzer bir durumla karşılaştıklarını iddia ettiler.

Kaymakamlıktan açıklama geldi

Çamaş Kaymakamlığı’nın resmi sayfasından yapılan yazılı açıklamada gerekli soruşturmanın başlatıldığına dikkat çekilerek, “İlçemizde basına ve sosyal medyaya yansıyan köpek ölümleriyle ilgili olarak gerekli adli ve idari işlemler başlatılmış olup, konu titizlikle incelenmektedir. Söz konusu olay hakkında detaylı bilgi kamuoyuyla paylaşılacaktır” ifadelerine yer verildi.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin