Olimpik Anneler Projesi devam ediyor

Genellikle kimyevi tüketici ürünleri üreten ve çok uluslu bir şirket olan P&G, Türkiye’nin Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) işbirliğiyle hayata geçirdiği Olimpik Anneler Projesi, milli sporcuları öğrencilerle  buluşturmayı sürdürüyor.

Olimpik Anneler Projesi, Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) desteğiyle Türkiye genelindeki yatılı bölge ortaokullarının eşofmanlarını yeniliyor. Ayrıca proje, öğrencileri spora yönlendirebilmek için milli sporcularla buluşturmaya da devam ediyor.

Türkiye’yi uluslararası müsabakalarda temsil eden milli yelkenciler Dilara Uralp ve Onur Cavit Biriz de proje kapsamında, İzmir Ödemiş’teki 3 Eylül Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencileriyle bir araya geldi. Uralp ve Biriz, öğrencilerin sorularını yanıtlayıp kendi deneyimlerini öğrencilerle paylaştı. Sporcular, projenin, gençlerin alternatif spor dallarına yönlenebilmesi açısından önemli olduğunu dile getirdiler.

P&G ve TMOK, Olimpik Anneler Projesi kapsamında 21 farklı branştan 30 milli sporcu ve annesini destekliyor. Proje kapsamında şimdiye kadar 330 binden fazla spor ekipmanı 81 ildeki yüzlerce okula dağıtıldı. Türkiye genelindeki 300’den fazla yatılı bölge okulunun eşofmanları yenilendi.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin