Olgun Gençler Üniversitesi’nin öğrencileri İngilizce öğreniyor

0

Kütahya’da Dumlupınar Üniversitesi’nce (DPÜ) hazırlanan bir proje kapsamında oluşturulan ‘Olgun Gençler Üniversitesi’nde, İngilizce dersleri başladı.

Proje ile 50 yaş üstü 67 kadın ve erkeğe yabancı dil, tarih ve spor derslerinin verildiğini belirtildi. Emekli bir eczacı olan ve Kütahya’da yaşayan yabancı eğitmen Wim Renders “Bu projede yer alma şansı bulduğum için çok mutluyum. Burada eğitimlere gelenlerin tamamı bu konuda çok istekliler, azimliler onun için hepsini tebrik ediyorum” dedi.

Proje araştırmacı Bahar Çelik ise, “Katılımcılar yaklaşık 9 haftadır burada derslere giriyorlar. Bu haftada İngilizce dersinde öğrendiklerini pratikte pekiştirmeleri için yabancı bir hoca getirdik. Projemize ilk etapta 210 öğrenci başvuru yaptı kontenjan nedeni biz 67 katılımcı ile projemize başladık ve yapılacak sınav sonra öğrencilerimizi buradan mezun edeceğiz” diye konuştu.

Projeye yer alan katılımcılar ise projeden oldukça memnun oldukları ve eğitimlerin bir sonraki dönem devam etmesini istediklerini belirttiler.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin