Öldürülen Lastik-İş Genel Başkanı, son yolculuğuna uğurlandı

Sakarya’da uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Lastik-İş Genel Başkanı Abdullah Karacan, Kocaeli’de düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurladı.

Sakarya’nın Arifiye ilçesinde bulunan bir lastik fabrikasına ziyarete gelen Lastik-İş Genel Başkanı Abdullah Karacan, fabrika içerisinde silahla vurularak ağır yaralanmıştı. Ağır yaralanan Karacan, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti. Karacan’ın cenazesi Sakarya’da kaldırıldığı morgta yapılan otopsi incelemesinin ardından Kocaeli’deki evinin önüne getirildi. Cenazesi, daha sonra düzenlenen tören için Lastik-İş Sosyal Tesisleri önüne getirildi. Karacan için binlerce işçi Lastik-İş Sosyal Tesisleri önünde toplandı.

Törene katılanlar arasında yer alan DİSK Genel başkanı Arzu Çerkezoğlu, “Abdullah Karacan verdiği bu mücadele ile hep bizim yanı başımızda olacak ve biz onu yaşatacağız. Lastik işçilerine o kadar emeği olan, Lastik-İş sendikamız, DİSK’in 22 sendikası ve DİSK, Abdullah Karacan’ı mücadelesi ile yaşatmaya devam edecek” dedi.

Çerkezoğlu konuşmasının devamında, ”Sendikalar, işçi örgütleri, birçok kurumun temsilcileri, uluslar arası alanda üyesi olduğumuz tüm süt kuruluşlar, Indistrial temsilcimiz, Uluslararası Sendikalar Konfederasyonu, Avrupa Sendikalar Konfederasyonu, bağlı sendikalar, dünyanın 4 bir yanından taziye mesajları yağıyor” şeklinde konuştu.

Karacan’ın cenazesi edilen dualar sonrasında öğlen namazını müteakiben kılınacak cenaze namazı için İzmit’te bulunan Fevziye Camii’ne götürüldü.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin