Okula giren 6 hırsız gözaltına alındı

Bursa’da okula giren 6 hırsız gözaltına alındı. Hırsızların okullardan para, okul müdürlerine ait bilgisayar, öğretmenlere ait çok sayıda malzeme çaldıkları öğrenildi.

Bursa’nın merkez Yıldırım ilçesindeki birçok okuldan hırsızlık ihbarı yapılması üzerine harekete geçen Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri yaşları 13 ile 27 arasında değişen 5’i çocuk 6 hırsızı yakaladı. Şahısların yakalanması için çalışmalara başlayan polis ekipleri tarafından hırsızlar gözaltına alındı.

Şahısların üzerinde ve evlerinde yapılan aramalarda 1 dizüstü bilgisayar, 1 dijital fotoğraf makinesi ile 1 şarjlı fener ele geçirildi. Hırsızların okullardan para, okul müdürlerine ait bilgisayar, öğretmenlere ait çok sayıda malzeme ile şok cihazı çaldıkları öğrenildi. Gözaltına alınan şahıslar emniyetteki işlemlerinin ardından adli makamlara sevk edildi.

Öte yandan geçtiğimiz günlerde Bursa’nın Nilüfer ve Osmangazi ilçelerinde benzer hırsızlık olayları yaşanmış, okulları hedef alan hırsızlar tutuklanmıştı.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin